X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

65 lat Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 10:06
- Ten duński baśniopisarz jest fantastycznym patronem, ponieważ otwiera nie tylko przestrzenie dla dzieci, ale również dla twórczości dla dorosłych - mówi w "Kulturze przy kawie" dyrektor Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie Krzysztof Rzączyński. 
Audio
  • 65-lecie Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie (Kultura przy kawie/Jedynka)
Krzysztof Rzączyński podczas próby w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Krzysztof Rzączyński podczas próby w Teatrze im. H. Ch. Andersena w LublinieFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie obchodzi w tym roku swoje 65. urodziny i z tej okazji zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania. A, że rocznie teatr odwiedza blisko 30 000 osób, świętowanie urodzin rozłożono na dwa tygodnie. W programie zarówno spektakle dla najmłodszych jak i dla dorosłych, warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin, projekcje filmów, spacery.

- Na frekwencję nie narzekamy, ale moglibyśmy sobie życzyć przede wszystkim ustabilizowania sytuacji Teatru, jeżeli chodzi o jego stałą siedzibę. Chcielibyśmy mieć stały budynek i móc budować w nim to, co jest duchem miejsca. Gdzie dzięki naszemu ciągłemu działaniu artystycznemu mury nasiąkałyby pewną atmosferą. Wierzę w ważne miejsce jakim jest teatr jako budynek - mówi Krzysztof Rzączyński, który w audycji opowiada także ciekawą anegdotę dotyczącą nazwy Teatru. Więcej w nagraniu.

***

W audycji ponadto zaproszenie na dokument o Arethcie Franklin, który pokazuje koncert z 1972 roku - rozmowa z pomysłodawcami projektu Agnieszką Holwek i Jerzym Szczerbakowem oraz wypowiedź reżysera Mikołaja Grabowskiego o twórczości Bogusława Schaeffera.   

***

W audycji zapytaliśmy także słuchaczy o ich ulubione bajki z dzieciństwa oraz bajki czytane dzieciom. Pojawiły się też fragmenty bajek z Archiwum Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Krzysztof Rzączyński (dyrektor Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie)

Data emisji: 16.11.2019 r. 

Godzina emisji: 5.05

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Teatr bezdomny". Od 65 lat szuka swojego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 11:00
W Kurierze Lubelskim z 1955 roku znaleźć można takie słowa "Teatr Bezdomny, bo tak można śmiało nazwać lubelski Teatr Lalki i Aktora, rozpoczął swój sezon. Naturalnie w pożyczonej sali…" 65. rocznica powstania teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, placówki z wieloletnią tradycją spektakli dla dzieci, to pretekst do rozmowy na antenie Polskiego Radia Dzieciom, o artystycznej przyszłości tego teatru. 
rozwiń zwiń