"Kiedy wiosna buchnie majem...". Z wizytą u Partity

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 12:00
Każdy z nas zna ten największy wiosenny przebój zespołu Partita. W audycji "Czas pogody" spotkaliśmy się z połową kwartetu, Ludmiłą Zamojską i Andrzejem Frajndtem.
Audio
  • "Kiedy wiosna buchnie majem...". Z wizytą u Partity (Czas pogody/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mariola Anna S/shutterstock.com

Andrzej Frajndt zwrócił uwagę, że w Programie 1 Polskiego Radia maj jest miesiącem niezwykłym, jest miesiącem polskiej piosenki. - Jeśli ktoś zadałby mi pytanie, z czym kojarzy mi się początek wiosny, ten pierwszy zachłyst słońcem, ciepłem, to odpowiedziałbym, że właśnie z tym hasłem - maj miesiącem polskiej piosenki - stwierdził. 

1200x660_maj polskiej piosenki-konkurs_01a.jpg
Maj miesiącem polskiej piosenki w Jedynce

Ludmiła Zamojska przyznała, że bardzo tęskni za koncertami, sceną i publicznością. - Od 10 marca jesteśmy w izolacji z powodu epidemii koronawirusa. Jakoś bardzo tego w sumie nie przeżywam. Staram się nadrobić rzeczy, na które nie było czasu. Piętro nade mną mieszka mój wnuk. Przychodzi do mnie na śniadanka, obiadki. Uczymy się historii, geografii - wyjaśniła.

Wnukami zajmuje się także Andrzej Frajndt. - Napisałem piosenkę, kołysankę właściwie, dla wnusia Aleksandra. Mam swoje studyjko. Jak skończę, to prześlę do redakcji Jedynki - obiecał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycjiCzas pogody

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Goście: Ludmiła Zamojska i Andrzej Frajndt (Partita)

Data emisji: 17.05.2020 

Godzina emisji: 10.26

kk

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Krajewski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamknięci w domach, ale nie wyłączeni z życia

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 14:28
- Wychodzą naprzeciw potrzebom seniorów, którzy zostali nieoczekiwanie zamknięci w domach, stworzyliśmy projekt wirtualnego Uniwersytetu III wieku - mówi w "Czasie pogody" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Roman Biskupski z Mazowieckiej Akademii Seniora. 
rozwiń zwiń