Zaproszenie na Koncert Finałowy VII "Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 10:59
11 wspaniałych polskich wokalistek wystąpi na niezwykłym Koncercie Finałowym VII "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German", który odbędzie się w poniedziałek (23.11) o godz. 19.00. Będzie go można śledzić na Facebooku i kanale YouTube wydarzenia.
VII Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German - zaproszeni na Koncert Finałowy
VII "Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German" - zaproszeni na Koncert FinałowyFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
10:27 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_11_22 PR1_10_22_25_Czas_pogody.mp3 Zaproszenie na Koncert Finałowy VII "Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German" (Czas pogody/Jedynka)

 

Jak poinformowała w audycji "Czas pogody" dyrektor "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German" Aldona Michalak, podczas Koncertu Finałowego będzie można usłyszeć m.in. wielki hit "Człowieczy los" w wykonaniu wokalistki młodego pokolenia Marty Majek. Gość Zbigniewa Krajewskiego zwróciła uwagę, że piosenki Anny German nie należą do łatwych. Tylko osoby z profesjonalnym przygotowaniem muzycznym są w stanie się z nimi zmierzyć. Wszystkie panie, które wystąpią w poniedziałek wieczorem są absolwentkami wyższych uczelni muzycznych.

11. wspaniałych polskich wokalistek zaprasza na niezwykły Koncert Finałowy VII "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki -...

Opublikowany przez Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German Czwartek, 19 listopada 2020

muzyka 1200.jpg
Muzyka w radiowej Jedynce

"Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German" to przedsięwzięcie o charakterze artystyczno-edukacyjnym, którego głównym celem jest przypomnienie i propagowanie twórczości artystycznej Anny German oraz pomoc młodzieży uzdolnionej w rozwijaniu umiejętności artystycznych. Jego organizatorem jest Liga Kobiet Polskich, jedna z najstarszych kobiecych organizacji działających na terenie naszego kraju. Wydarzenie odbywa się przy współpracy ze Związkiem Kobiet Rosji.

Czytaj także:

Festiwal to wspaniała okazja na zbliżenie środowisk artystycznych i społeczeństw obu krajów na bazie wymiany kulturowej, czy językowej. W zamierzeniach obydwu organizacji kobiecych wydarzenie to ma zainicjować trwałą współpracę międzynarodową w zakresie kultury i sztuki, a także wzajemną wymianę doświadczeń młodzieży polskiej i rosyjskiej. Projekt ten łączy w sobie nie tylko aspekty artystyczne, czy edukacyjne, ale także społeczne oraz - co najważniejsze - ma być przełamaniem stereotypów w relacjach pomiędzy obydwoma narodami.

Patronem medialnym VII "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German" jest Program 1 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Aldona Michalak (dyrektor "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German")

Data emisji: 22.11.2020 r. 

Godzina emisji: 10.00-12.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czarny Anioł" powojennego Paryża. Wspomnienie Juliette Greco

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 13:30
Była "Czarnym Aniołem" powojennego Paryża, ale nie od razu cieszyła się statusem wielkiej gwiazdy. Ikona francuskiej piosenki, Juliette Greco zmarła niedawno, 23 września 2020 r., w wieku 93 lat. Jak doświadczył ją los w trudnych wojennych latach? Od czego zaczęła się jej kariera i kto tworzył artystyczną bohemę ówczesnej stolicy Francji? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babcia, która pomaga innym babciom. "Można szokować świat i być piękną"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 17:50
Od początku pandemii radziła babciom, jak mogą spędzać czas w domu podczas społecznej izolacji. Z kolei teraz chce pokazać metamorfozy babć. Wyjaśnia również jak odnajdywać się w relacjach z wnukami i ich rodzicami. Jaka powinna być współczesna babcia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Pałkiewicz: w moich podróżach główną uwagę poświęcam człowiekowi

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 11:55
- Patrzę, czego można się od niego nauczyć - powiedział w audycji "Czas pogody" dziennikarz i podróżnik, członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego Jacek Pałkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziewczyny na skrzydłach". Jak Polki zdobywały niebo

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 13:42
Nie tylko chłopcy marzą o lataniu. Poznając historię awiacji, dowiadujemy się, że kobiety zdobywały niebo na równi z mężczyznami. Sterowały pierwszymi powietrznymi statkami i konstruowały własne skrzydła z drewna. Jednak zawsze było im nieco trudniej, bo oprócz grawitacji musiały pokonać ludzką niechęć.
rozwiń zwiń