Reggae w najlepszym wydaniu. W weekend startuje Festival Róbrege

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 16:45
25 września, w Klubie Palladium w Warszawie, kolejną odsłonę będzie miał Grand Festiwal Róbrege im. Roberta Brylewskiego. Częścią tego festiwalu od wielu lat jest Dariusz "Maleo" Malejonek, kompozytor, wokalista i gitarzysta. - To jest moje życie, moja historia - mówi na antenie Radiowej Jedynki.
Dariusz Malejonek
Dariusz MalejonekFoto: materiały promocyjne

Czytaj też:
forum-0424615537.jpg
Wciąż "Obecny". Kuba Badach o reedycji płyty z utworami Andrzeja Zauchy

W tym roku na scenie pojawią się zarówno gwiazdy, jak i młodzi artyści. Dariusz Malejonek podkreśla, że właśnie to współistnienie charakteryzuje festiwal Róbrege. - Staramy się, żeby był on też trampoliną dla młodych zespołów, które dopiero zaczynają - mówi w "Muzycznej Jedynce".

Posłuchaj
09:43 2021_09_23 14_30_00_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 W sobotę (25.09) rozpoczyna się Grand Festiwal Róbrege (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

 

Polska i świat

Przedstawicielem młodego muzycznego pokolenia jest m.in. zespół The Beat Rootz, składający się z polskich muzyków i wokalisty z Mauritiusa - Stefano Auguste'a. - Mają świetny klimat i porywają ludzi bardzo mocno. Polecam - zapowiada Dariusz Malejonek. Jako pierwszy wystąpi jednak zespół Seven Rivers & Kapitan Kivi z Wrocławia. Nazwa wzięła się od siedmiu rzek przepływających przez miasto, w którym się poznali. - To też zespół młody, ale już doświadczony. Utworzony z kilku kapel grających reggae - dodaje.

Największą gwiazdą będzie Brinsley Forde & Aswad Experience. To solowy projekt brytyjskiego wokalisty, założyciela legendarnej grupy Aswad. - Grupa ta ma na koncie np. nagrania z samym Bobem Marleyem. Brinsley Forde występuje ostatnio sam - wyjaśnia gość "Muzycznej Jedynki". Po raz pierwszy na festiwalu wystąpi Lech Janerka, zagra również Maleo Live Dub Act.

Zobacz też:

Czytaj też:
Happysad Forum 1200.jpg
"Znamy się już od liceum". Happysad świętuje 20. urodziny

Muzyczna podróż w nieznane

Sam Dariusz Malejonek określa Maleo Live Dub Act jako hybrydę Maleo Reggae Rockers. - Zaczyna się jak normalny koncert, a potem przechodzi nagle w przestrzenie dubowo-ambientowe. My sami, muzycy, nie wiemy, dokąd dopłyniemy. Zabieramy słuchaczy w podróż i mam nadzieję, że wylądujemy w jakimś wspaniałym miejscu - mówi tajemniczo. Całość rozpocznie się w najbliższą sobotę (25.09) o godz. 17 w Klubie Palladium w Warszawie.

YouTube/Darek Malejonek

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Dariusz "Maleo" Malejonek

Data emisji: 23.09.2021 

Godzina emisji: 14.30

mg

Czytaj także

"Chowam się" - singiel Anny Byrcyn i Marcina Nierubca. "Podoba mi się barwa głosu Ani"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 14:46
Debiutująca wokalistka, znana z The Voice of Poland, oraz kompozytor o ugruntowanej pozycji na polskim rynku muzycznym. Singiel "Chowam się", pokazał, że takie połączenie może przynieść dobre efekty. - Poznaliśmy się na koncercie jazzowym - mówi na antenie Polskiego Radia Marcin Nierubiec.
rozwiń zwiń