Marta Żmuda-Trzebiatowska: wycofałam się w stronę teatru

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 18:02
- Jest mi tu bardzo dobrze. W teatrze fajne jest to, że ma się kontakt z publicznością i dostaje się zwrot włożonej energii tu i teraz. W postaci braw widzów, ich uśmiechu, kwiatów i rozmów już po spektaklu - mówiła w Jedynce Marta Żmuda-Trzebiatowska.
Audio
  • Marta Żmuda-Trzebiatowska o pracy w teatrze, powrocie do filmu i akcji "Choinki Jedynki" (Sobota z Radiową Jedynką)
Marta Żmuda-Trzebiatowska: wycofałam się w stronę teatru
Foto: Piotr Grabka/PR

Popularna aktorka uspokoiła również wszystkich fanów, którzy czekają na jej kolejne role filmowe. - Bardzo lubię teatr i nigdy z niego nie zrezygnuję, ale powoli też zaczynam tęsknić za kamerą. Myślę, że w przyszłym roku zagram znowu w filmie - zdradziła w "Sobocie z Radiową Jedynką".

Odwiedź kanał kulturalny Polskiego Radia na YouTube >>>

Marta Żmuda-Trzebiatowska od czterech lat związana jest z warszawskim Teatrem Kwadrat, który znany jest z komediowego repertuaru. Choć ten gatunek często bywa w Polsce niedoceniany, ona sama uważa go za całkowicie równoprawny z dramatem. - Piekielnie trudno rozśmiesza się ludzi. Mój teatr ma przy tym taką ideę, że nie chcemy rechotu na sali, tylko fajnej i inteligentnej rozrywki. I staramy się ten poziom trzymać - podkreślała aktorka.

Marta
Marta Żmuda-Trzebiatowska ze swoją pracą

Marta Żmuda-Trzebiatowska była jedną z gwiazd, które przyłączyły się do tegorocznej akcji "Choinki Jedynki". Obraz przez nią wykonany osiągnął podczas licytacji cenę tysiąca złotych. Łącznie wszystkie prace, wraz z tymi wykonanymi przez dzieci oraz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk", zostały sprzedane za rekordową sumę ponad 120 tys. złotych!

Choinki Jedynki 2013 - finał marzeń! >>>

- Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc. Wydaje mi się, że jest to obowiązek każdej osoby publicznej. Pamiętam, że kiedy kilka lat temu odbierałam Telekamerę, to sobie pomyślałam, że to ogromny kredyt zaufania od ludzi. Wiedziałam, że muszę go jakoś spłacić w postaci, po pierwsze, dobrych ról, a po drugie – uczestniczenia w tego typu akcjach. Każdy z nas powinien w sobie czuć taki obywatelski obowiązek - tłumaczyła.

W podziękowaniu za udział w akcji "Choinki Jedynki" Marta Żmuda-Trzebiatowska otrzymała od prowadzącej audycję Małgorzaty Raduchy książkę "Tola Mankiewiczówna - Jak za dawnych lat".

pg

Czytaj także

Al Pacino usłyszał od niego, że gra w słabych filmach

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 15:00
- Jestem trochę rozczarowany jeśli chodzi o wybór niektórych filmów, w których Al Pacino brał udział w ciągu ostatnich 10 lat. Powiedziałem mu o tym. W końcu przyjaciele powinni być ze sobą szczerzy - mówił w Jedynce amerykański dziennikarz Larry Grobel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Pokora: to nie ja powinienem grać w "Poszukiwanym..."

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 18:00
- A nawet jeżeli, to dziś zagrałbym to zupełnie inaczej. Aktor musi tylko powtórzyć to, co życzy sobie reżyser. Ja tak właśnie zrobiłem, a mogłem trochę inaczej, trochę lepiej, głębiej i zabawniej - mówił w Jedynce Wojciech Pokora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy w Hollywood. Kluczem do ich sukcesu stał się profesjonalizm

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 12:36
- Jeżeli człowiek zakasuje rękawy i ma przy tym talent to w końcu się przebije - powiedziała w radiowej Jedynce Agnieszka Niezgoda, współautorka książki o Polakach, którzy odnieśli sukces jako reżyserzy, scenografowie i autorzy muzyki do filmów.
rozwiń zwiń