Alicja Majewska: Włodzimierz Korcz nie jest moim nadwornym kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 12:34
- Myślę, że Włodek nie byłby zadowolony z takiego określenia. Przypisuje mu ono jakąś podrzędną funkcję. A ja myślę, że można tą relacją odwrócić. Broń Boże nie podlizuję się teraz Włodkowi, ale bardzo go cenię. Zarówno za piosenki, jak i za to, jakim jest człowiekiem - mówiła w Jedynce Alicja Majewska.
Audio
  • Alicja Majewska o roli Włodzimierza Korcza w swojej karierze (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Alicja Majewska o początkach znajomości z Włodzimierzem Korczem (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Alicja Majewska o twórczości zespołu Partita (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Alicja Majewska o pierwszym utworze zaaranżowanym dla niej przez Włodzimierza Korcza (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Alicja Majewska o duecie z Andrzejem Zauchą (Bez tajemnic/Jedynka)
Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska
Włodzimierz Korcz i Alicja MajewskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Bohaterka cyklu "Bez tajemnic" przypomniała, że Włodzimierz Korcz komponuje również dla innych artystów (m.in. Edyty Geppert i Michała Bajora), o co absolutnie nie jest zazdrosna. - Wspaniale, że te kompozycje powstały i na zawsze już będą z nami - dodała Alicja Majewska .

Alicja Majewska zmienia się, choć tego nie widać >>>

Początki znajomości dwójki artystów sięgają wczesnych lat 70. ubiegłego wieku, gdy Alicja Majewska śpiewała jeszcze w zespole Partita . - Włodek przyjechał z Łodzi do studia na Myśliwieckiej w Warszawie, gdzie nagrywaliśmy chórek do jednej z jego piosenek. Potem powiedział mi, że z całej naszej szóstki najlepiej poruszałam się na scenie - wspominała piosenkarka.

O zespole Partita często mówiło się, że to taka powiększona ABBA. - Mimo, że w zespole śpiewali zawsze młodzi ludzie, to repertuar nie był adresowany do młodzieżowego słuchacza. Wtedy wśród młodych królował bigbit i rock’and’roll. Nasze piosenki pisane były przez znakomitych twórców i miały znakomite melodie. Zresztą do tej pory Partita, w troszkę uszczuplonym składzie, śpiewa te piosenki, między innymi "Wszystko za wszystko", "2x2" czy "Kiedy wiosna buchnie majem", i ludzie uwielbiają ich słuchać. Sama też z radością to robię - podkreślała Alicja Majewska.

Weekend z gwiazdą - Drupi, Budka Suflera, Lipnicka, Kozidrak o sobie bez tajemnic >>>

Rozmawiał Paweł Sztompke.

Kolejne fragmenty wywiadu z Alicją Majewską prezentować będziemy przez całą niedzielę 26 stycznia (od 10.55 do 20.55). Zapraszamy!

pg

Czytaj także

Włodzimierz Korcz: po moich słowach w Opolu stałem się klasykiem

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 15:30
Chodzi o stwierdzenie, że dzisiaj piosenki się produkuje, a kiedyś się je komponowało, które Włodzimierz Korcz wygłosił podczas niedawnego 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki, z których żyje Alicja Majewska

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 16:00
- Cieszę się bardzo, że ta płyta powstała. Obok dobrze znanych przebojów są na niej również mniej znane utwory - mówiła w Jedynce Alicja Majewska o swojej nowej płycie "Piosenki, z których się żyje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska zmienia się, choć tego nie widać

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 16:00
Ponieważ nie zmienia się jej sylwetka, a włosy zawsze się naturalnie kręciły, więc piosenkarka wiele razy słyszy "pani się nic nie zmienia". - Zmieniam, się zmieniam - zapewnia w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń