X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

38. Bieg Piastów. Mariusz Dziadkowiec-Michoń z Nagrodą Jedynki dla najlepszego Polaka

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 12:44
- Tato wygrał Bieg Piastów trzykrotnie, mama zwyciężyła około pięciu razy i wszyscy mówią, że po niej odziedziczyłem maratońskie geny. Biegam, odkąd pamiętam - mówił Mariusz Dziadkowiec-Michoń, najlepszy Polak na mecie Biegu Piastów, dla którego Pierwszy Program Polskiego Radia ufundował swoją nagrodę. Julian Gozdowski określił młodego zawodnika jako "przyszłość polskiego narciarstwa biegowego".
Audio
  • Mariusz Dziadkowiec-Michoń wyróżniony przez Radiową Jedynkę, jako pierwszy Polak na mecie Biegu Piastów (Sobota z radiową Jedynką)
  • Na mecie sobotniego biegu z zawodnikami rozmawiał Mariusz Filar (Sobota z radiową Jedynką)
  • Bartosz Bierowiec o starcie w biegu stylem klasycznym. Na trasie towarzyszył mu syn (Sobota z radiową Jedynką)
Mariusz Dziadkowiec-Michoń ukończył Bieg Piastów na 6. pozycji. Radiowa Jedynka przyznała mu nagrodę dla najlepszego Polaka
Mariusz Dziadkowiec-Michoń ukończył Bieg Piastów na 6. pozycji. Radiowa Jedynka przyznała mu nagrodę dla najlepszego PolakaFoto: Polskie Radio

Mariusz Dziadkowiec-Michoń wspominał, że już jako półtoraroczne dziecko szusował na Polanie Jakuszyckiej. Nie dziwi więc, że z takimi genami i tradycjami jako pierwszy Polak zjawił się na mecie sobotniego biegu . -To jest przyszłość naszego sportu dolnośląskiego. Będzie startował na olimpiadzie w Korei - mówi o zawodniku Julian Gozdowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Mariusz Dziadkowiec-Michoń przybiegł na metę jako szósty z czasem 0:26:25. Bezpośrednio po biegu w rozmowie z Mariuszem Filarem przyznawał, że z powodu skrócenia dystansu bieg był bardzo ciężki. Zdecydowanie lepiej czuje się na dystansach długich. - Jeśli, tak jak mówił pan Julian o Korei, to się stanie, będzie to spełnieniem moich marzeń, ale też marzeń rodziców, którzy nie mieli takiej możliwości - dodał narciarz.

Mariusz
Mariusz Dziadkowiec-Michoń. Nagrodę Radiowej Jedynki
wręczał Artur Makara

38. Bieg Piastów. Realizowanie rzeczy niemożliwych jest tu na porządku dziennym >>>

Natalia Grzebisz , pierwsza kobieta na mecie (podobnie jak w biegu piątkowym) nie wahała się wystartować podczas Biegu Piastów mimo trudnych warunków. - Jeśli tylko mam wolny termin, to oczywiście pojawiam się tutaj. Nawet jeśli nie startuję, to chcę tu być, zobaczyć, że jest tylu pasjonatów biegów narciarskich. To jest fantastyczne!

38. Bieg Piastów - słuchaj wszystkich relacji w Jedynce >>>

A o tym, że biegówki są dla każdego, zapewniał nas inny zawodnik - pan Bartosz Bierowiec, który jest osobą niewidomą. - To jest możliwe. Da się biegać nie widząc, podobnie jak jeździć na nartach zjazdowych. Granice są w głowie - mówił w rozmowie z Ewą Sytą.
Pan Bartosz wziął udział w piątkowym biegu na 8 km wraz z 10-letnim synem i obaj dotarli do mety. - Nie chodziło o to, by wygrać, ale przebiec dystans i oswoić się z atmosferą, która tu jest bardzo podniosła. I to się udało - mówił Bartosz Bierowiec na antenie Jedynki. W czasie biegu Jerzyk udzielał tacie informacji o tym, co się dzieje na trasie, a ojciec wspierał go fizycznie i psychicznie. - Instruujemy się nawzajem, cały bieg sobie gadamy, podpowiadamy i to się doskonale sprawdza - dodał narciarz i już zapowiedział start w przyszłym roku.

* Wszystkie fotografie © Polskie Radio.

(asz/kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polana Jakuszycka podbija Sejm. "Odnajdujemy polskie perełki"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 14:04
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz otworzyła w Sejmie wystawę fotografii "Góry Izerskie - Polana Jakuszycka" zorganizowaną przez Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny wraz z nadleśnictwem Świeradów. Zdaniem Juliana Gozdowskiego, komandora Biegu Piastów, to dobra okazja dla promocji regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg Piastów 2014 z Radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 11:00
W Jakuszycach w piątek rozpocznie się największy narciarski bieg masowy w Polsce, czyli 38. Bieg Piastów. Kilka tysięcy tysięcy osób będzie w ciągu trzech dni fetować święto nart w Górach Izerskich. Radiowa Jedynka jak co roku będzie relacjonowała zmagania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

38. Bieg Piastów. Takiej zimy nie pamięta nawet zwycięzca pierwszej edycji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:18
Mimo braku śniegu około tysiąca narciarzy wystartowało w piątek w biegu na 8 km stylem klasycznym. - Jak udało się te 8 kilometrów utrzymać, to temat na oddzielną rozmowę. Tegoroczny Bieg Piastów to raczej narciarstwo rekreacyjne, a nie wyczyn - donoszą dziennikarze radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

38. Bieg Piastów. Realizowanie rzeczy niemożliwych jest tu na porządku dziennym

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 10:37
Wszelkimi możliwymi narzędziami i sposobami ekipa Biegu Piastów utrzymuje trasy narciarskie. - Z 9 dni Festiwalu Narciarstwa Biegowego odwołaliśmy tylko jeden start. Świadczy to o tym, że Julian Gozdowski wiedział co robi, gdy 40 lat temu wybierał Polanę Jakuszycką - powiedział w Jedynce komandor biegu Dariusz Serafin.
rozwiń zwiń