Kobiety Zbigniewa Cybulskiego. "Edith Piaf zaprosiła go do domu"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 08:50
Zbigniew Cybulski fascynował wiele kobiet i do dziś przez niektóre jest uważany za największego aktora. Wśród pań, które były nim zauroczone, znajdziemy aktorki i śpiewaczki światowej sławy, Edith Piaf i Marlenę Dietrich.
Audio
  • Mariola Pryzwan opowiada o kobietach Zbyszka Cybulskiego (Sobota z radiową Jedynką)
Zbigniew Cybulski
Zbigniew CybulskiFoto: materiały prasowe/Wydawnictwo MG

Zbigniew Cybulski fascynował również znane kobiety lat 60. Np. piosenkarkę Krystynę Konarską, z którą zagrali razem w filmie "Pingwin". Ona zakochała się w Cybulskim, do którego z Paryża słała kartki z wyznaniami miłości.
W Zbyszku Cybulskim zakochała się też francuska piosenkarka Marie Laforêt, która spotkała się z nim w Warszawie. - Wyjechała po kilku dniach, ten romans nie miał więc szans, żeby się rozwinąć - mówi w radiowej Jedynce Mariola Pryzwan, autorka biografii Zbyszka Cybulskiego.

Trochę dłużej niż Marie Laforêt znała Zbyszka Cybulskiego Marlena Dietrich. Wielka aktorka postanowiła nawet zagrać z Polakiem w filmie. Scenariusz miał napisać Jerzy Stefan Stawiński. Filmu nie nakręcono z powodu przedwczesnej śmierci aktora. Platoniczną miłością Cybulskiego była Edith Piaf. Słynna śpiewaczka znała jego filmy, a aktor został zaproszony do jej domu.

Mariola Pryzwan zbiera materiały o Cybulskim od 20 lat. - Dla mnie jest cały czas najlepszym polskim aktorem filmowym i jedyną legendą polskiego filmu - wyjaśnia w radiowej Jedynce.

Aktor, gdyby żył, w poniedziałek 3 listopada skończyłby 87 lat.

Dlaczego Zbigniew Cybulski czekał 10 dni w pokoju hotelowym na telefon od Marleny Dietrich? Jak wyglądało spotkanie z Edith Piaf i co dostał w prezencie od słynnej piosenkarki? Jaką muzykę lubił Cybulski? Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadził Zbigniew Krajewski.

Za kilkanaście dni na półkach księgarskich pojawi się trzecie, bardzo zmienione i poszerzone wydanie książki wspomnieniowej Marioli Pryzwan o Zbigniewie Cybulskim "Cześć, starenia!".

(ag, ac)

Czytaj także

Tajemnice przyjaźni Edith i Marlene

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 16:08
Spektakl "Edith i Marlene" w reżyserii Márty Mészáros to bardzo ciekawa opowieść o mało znanym epizodzie z życia Edith Piaf i Marleny Dietrich. Wzbogacona piosenkami z repertuaru obu słynnych artystek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piaf: w ciele wulkan, w repertuarze dynamit

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 17:11
- Edith Piaf była bardzo zwyczajna w interpretacji, po prostu stawała i śpiewała. Cały geniusz mieści się w tym głosie - opowiada Joanna Rawik w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edith Piaf – paryski wróbelek

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 06:00
Chropowaty, niski głos w ciele Calineczki. Prawie niewidoczna na scenie potrafiła zawładnąć uczuciami nie tylko Francuzów. Jej piosenki pamięta się nawet 50 lat po jej śmierci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Cybulski - romantyk do bólu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 07:00
8 stycznia mija 47 lat od śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Źle wymierzony skok z peronu wrocławskiego dworca przerwał życie aktora, ale nie zakończył jego legendy.
rozwiń zwiń