SuperSTARcie. Monika Borzym przegrała z operą i chorobą

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 16:23
Repertuar elektroniczny i operowy był ostatnim, w którym Monika Borzym zaprezentowała się w telewizyjnym show "SuperSTARcie". Za tydzień - ćwierćfinał!
Audio
  • Aleksandra Kurzak zaskoczona poziomem "SuperSTARcia" (Sobota z Radiową Jedynką)
  • Ramona Ray kształci się na mezzosopranistkę (Sobota z Radiową Jedynką)
Monika Borzym w siedmiu odcinkach SuperSTARcia zbierała same pozytywne opinie jurorów i widzów. W odsłonie elektroniczno-operowej otrzymała jednak najmniej głosów sms-owych, które decydują o pozostaniu w programie
Monika Borzym w siedmiu odcinkach SuperSTARcia zbierała same pozytywne opinie jurorów i widzów. W odsłonie elektroniczno-operowej otrzymała jednak najmniej głosów sms-owych, które decydują o pozostaniu w programie Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Obok Wojciecha Manna w jury tego odcinka zasiedli sopranistka Aleksandra Kurzak i muzyk Grzegorz Skawiński. Każde z nich, przez cały tydzień poprzedzający 7. odcinek "SuperSTARcia", pracowało z uczestnikami nad repertuarem z dziedziny opery i muzyki elektronicznej.

Natasza Urbańska, Monika Borzym, Mietek Szcześniak, Tomasz "Titus" Pukacki i Rafał Brzozowski, którzy dotarli aż do tego etapu wykonali po dwa utwory. Widzowie TVP 2 usłyszeli w ich wykonaniu m.in. "La donna e mobile", "Caruso", "O sole Mio", "Ten zegar stary", "Dare la la la", "Daddy Cool", "All that she wants" i "Słodkiego miłego życia".

SuperSTARcie z radiową Jedynką >>>

Z wizyty w programie bardzo zadowolona była Aleksandra Kurzak. - Niesamowicie zróżnicowany jest ten konkurs. Jak zobaczyłam Titusa na próbie, to aż nie wiedziałam, jak mam się odezwać. Tymczasem okazało się, że ma on ogromny dystans do siebie i potrafi zamienić się w prawdziwego showmana. Mieczysław Szcześniak to niesamowity wokalista. Olbrzymim zaskoczeniem tego wieczoru była dla mnie Natasza Urbańska. Po próbach myślałam, że na pewno sobie nie poradzi. Świetnie wypadł też Rafał Brzozowski w piosence Kombii - dzieliła się wrażeniami artystka związana m.in. z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

W repertuarze operowym wystąpiła także gościnnie Ramona Rey, która z programem żegnała się kilka tygodni temu. Odcinek taneczno-operowy był ostatnim dla wokalistki jazzowej Moniki Borzym, w której wykonaniu usłyszeliśmy "Habanerę" oraz "Sing it back". - Żał mi było Moniki, bo musiała występować w nie najlepszych warunkach głosowych z powodu przeziębienia - przyznała Aleksandra Kurzak.

Kto z uczestników "SuperSTARcie" mógłby zostać śpiewakiem operowym zdaniem Aleksandry Kurzak i kiedy będzie można zobaczyć jej występ w Polsce, dowiesz się z nagrania audycji.

Oryginalne wersje piosenek, które wykonują gwiazdy "SuperSTARcia" w piątkowe wieczory, przez cały poprzedzający tydzień usłyszeć można TYLKO w radiowej Jedynce. Uczestnicy "SuperSTARcia" są też gośćmi w Pierwszym Programie Polskiego Radia w "Muzycznej Jedynce". Radiowa Jedynka ma też swoje studio w TVP2, gdzie odbywa się show. Zasiada w nim dziennikarka muzyczna Małgorzata Kościelniak. Za jej pośrednictwem słuchacze mogą zadawać pytania gwiazdom SuperSTARcia - pisząc na adres superstracie@polskieradio.pl.

***

Przygotowała: Małgorzata Kościelniak

Goście: Aleksandra Kurzak

Data emisji: 15.11.2014

Godzina emisji: 15.00 - 16.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Sobota z Radiową Jedynką"

(asz, pg)

Czytaj także

SuperSTARcie Moniki Borzym: utożsamiam się rockandrollowcami

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 19:00
- Mają bardzo wiele wspólnego z jazzmanami, których miłość do muzyki również nie narodziła się na salonach. Powstała z potrzeby wolności i buntu - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Monika Borzym, która w pierwszym odcinku SuperSTARcia wykonała utwór zespołu Steppenwolf pt. "Born to be Wild".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: każdy z uczestników SuperSTARcia próbuje sobie coś udowodnić

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 14:00
- Dla wielu z nich jest to okazja do przypomnienia publiczności o swojej wszechstronności, talencie i wrażliwości, a zarazem pokazania jacy są fajni i zdystansowanymi - mówiła w Jedynce Kayah, która był jurorką 4. odcinka telewizyjnego show "SuperSTARcie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobierajski żegna SuperSTARcie: na każdym kroku będę dziękował za zaproszenie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 10:11
Szósty odcinek "SuperSTARcia" był wyjątkowy, bo przed uczestnikami show stało nowe wyzwanie. Wystąpić musieli nie tylko z repertuarem folkowym, ale też w duetach.
rozwiń zwiń