X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Widok z dachu" - życie w cieniu 13 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 13:38
- To opowieść o rozdarciu, braku identyfikacji ze stanem wojennym i reżimem młodych bohaterów, którzy trafili do wojska - mówi Sławomir Rogowski, autor książki "Widok z dachu".
Audio
  • Sławomir Rogowski o książce "Widok z dachu" (Sobota z Radiową Jedynką)
Widok z dachu to książka o tym, jaki wpływ na życie dzisiejszych 50-latków miał stan wojenny
"Widok z dachu" to książka o tym, jaki wpływ na życie dzisiejszych 50-latków miał stan wojennyFoto: materiały prasowe/KRRiT

Powieść, która ukazała się w połowie listopada opowiada o ludziach, którzy wchodzili w dorosłość na początku lat 80. - Akcja zaczyna się w momencie, kiedy jeden z bohaterów trafia na studia. Najważniejszą cezurą w jego życiu staje się jednak stan wojenny i wojsko, do którego zostaje powołany do Gdańska. Tam spotyka swojego sąsiada z warszawskiego Grochowa, który zostaje jego dowódcą. Zaczynają się ich przygody, trochę szwejkowskie i z sarkastyczną nutką. Natomiast szybko się orientują, że stan wojenny to nie jest żadna przygoda, tylko coś bardzo ważnego, coś, do czego będą później jeszcze nie raz wracać - tłumaczy Sławomir Rogowski.

Książka "Widok z dachu" ukazuje 30 lat życia obu bohaterów, od stanu wojennego do współczesności. Tłem są zmiany zachodzące w tym czasie w Polsce. - Chciałem pokazać, jak to pokolenie, które dziś ma ponad 50 lat radziło sobie w życiu. To przejście od komunizmu do kapitalizmu nie stało się przecież jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - podkreśla autor, na co dzień członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

***

Tytuł audycji: Sobota z Radiową Jedynką
Prowadziła: Małgorzata Kościelniak
Gość: Sławomir Rogowski (pisarz, członek KRRiT)
Data emisji: 13.12.2014
Godzina emisji: 15.00-18.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klub Hybrydy przyciągał wybitne osobowości i kreował wielkie wydarzenia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 13:21
- Kluby studenckie dawały alternatywę w kulturze. To nie była kultura popowa, tylko kontestująca i przede wszystkim poszukująca. Bez tych elementów, ważnych w życiu studenta, nie byłoby klubów studenckich - mówił w Jedynce Sławomir Rogowski, autor książki "Hybrydy – 55 lat. Zawsze piękni, zawsze dwudziestoletni".
rozwiń zwiń