Jedynka na 19. Pikniku Naukowym. Eksperymentuj i spotkaj się z nami!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 11:27
Święto polskiej nauki, raj miłośników eksperymentowania, prawdziwa przygoda małych i dużych odkrywców - 19. Piknik Naukowy trwa! Przyjdźcie, by spotkać się z nami lub słuchajcie relacji w Jedynce.
Audio
  • Karolina Rożej, Roman Czejarek i ich goście zapraszają do Jedynkowego pawilonu nr B9. A może by tak spróbować carvingu?... (Sobota z Jedynką)
  • Polski Czerwony Krzyż trenuje na Pikniku Naukowym z pierwszej pomocy (Sobota z Jedynką)
  • Sprawdź, co promieniuje, dotknij kuli plazmowej, pobaw się kołyską Newtona - Narodowe Centrum Badań Jądrowych czeka w pawilonie E26 (Sobota z Jedynką)
  • Karolina Rożej: Stadion Narodowy zmienił się w wielką galerię poświęconą światłu. Nie mogło jednak zabraknąć robotów (Sobota z Jedynką)
  • Co mają wspólnego rośliny ze światłem i in vitro? Przekonacie się na stanowisku F7, gdzie dostaniecie na wynos szczególną truskawkę (Sobota z Jedynką)
  • O tajnikach kuchni molekularnej opowiada Rafał Podgórski z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion (Sobota z Jedynką)
  • Dyrektor portalu PolskieRadio.pl Andrzej Mietkowski: w pawilonie B19 prezentujemy kioski multimedialne i nasze specjalne serwisy historyczne (Aktualności Radiowej Jedynki)
Zjednoczone siły Teatru Polskiego Radia i Radiowej Jedynki - Anna Stempniak rozmawia z Ludmiłą Łączyńską-Dobrowolską wcielającą się w rolę Wisi Matysiakowej
Zjednoczone siły Teatru Polskiego Radia i Radiowej Jedynki - Anna Stempniak rozmawia z Ludmiłą Łączyńską-Dobrowolską wcielającą się w rolę Wisi Matysiakowej Foto: Paweł Kurek/Polskie Radio

Karolina Rożej i Roman Czejarek spotykają się z odwiedzającymi w pawilonie Radiowej Jedynki (stanowisko B9), ale także zapraszają do niego innych wystawców 19. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik . Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy o swoim programie opowiadały przedstawicielki Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie. - Carving rozwija sztukę manualną - opowiada o sztuce rzeźbienia w owocach i warzywach Ewa Słupczyńska, mistrzyni carvingu. Jeśli macie ochotę wyrzeźbić coś w melonie, obejrzeć pokaz barmańskiej żonglerki czy spróbować dymiących lodów zapraszamy na stanowisko E5.

19. Piknik Naukowy - oglądaj na żywo >>>

Jesli chcecie wiedzieć w jakich kolorach świat widzą zwierzęta, przyjdźcie na stanowisko B2, gdzie gospodarzy Centrum Nauki Kopernik, a w pawilonie Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu (C24) czeka na was... kościofon.

Radiowa Jedynka na 19. Pikniku Naukowym >>>

Przy Jedynkowym stoisku zjawił się także Mikołaj Marcinkiewicz z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Warszawskiej, który opowiadał o drukowaniu 3D i robotach. - U nas zobaczycie m.in. sumo robotów - zapraszał na stanowisko F12.

Mikołaj
Mikołaj Marcinkiewicz wciągnął Karolinę Rożej i Romana Czejarka w świat drukarek 3D i robotów uprawiających sumo Foto. Paweł Kurek/Polskie Radio

Nasz pawilon coraz bardziej się zaludnia: ze słuchaczami spotykają się dziennikarze Radiowej Jedynki: Zbigniew Krajewski i Anna Stempniak, a nad wszystkim czuwa szefowa Redakcji Wiedzy i Edukacji Dorota Truszczak.

Sprawdzaliśmy już dziś jak rzeźbić w warzywach, czas na kuchnię molekularną. - Połączyliśmy gotowanie z tematem Pikniku Naukowego i przygotowujemy tu żelki, które świecą w ciemności opowiada Rafał Podgórski z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion. Odwiedzamy także pobliski pawilon portalu PolskieRadio.pl, gdzie naszą historię poznawać można dzięki multimedialnym kioskom. Szczególnie polecamy specjalne serwisy historyczne, które nominowane zostały do miana Wydarzenie Historyczne Roku w kategorii "Edukacja i multimedia". Głosowanie trwa >>>

***

Tytuł audycji: Sobota z Jedynką
Prowadzenie: Sława Bieńczycka, Karolina Rożej i Roman Czejarek
Data emisji: 9.05.2015
Godzina emisji: 9.00-15.00

asz

Czytaj także

Z Jedynką na Pikniku Naukowym można posłuchać... światła

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 08:50
Gra na laserowej harfie, pokazy hologramów, samodzielne budowanie spektroskopów i kalejdoskopów to tylko niektóre z atrakcji Pikniku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: Piknik Naukowy to marka europejska

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 09:41
- To wydarzenie jest powielane w wielu krajach europejskich i ma szansę stać się największym popularyzatorskim przedsięwzięciem na świecie. Doceniła nas m.in. Komisja Europejska i Europejska Unia Nadawców - mówi Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń