Politycy w piaskownicy, czyli pani osełka i pan oseł

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 00:31
Po sukcesie audycji pt. "Dzieci wiedzą lepiej" pojawili się "Politycy w piaskownicy". W książce pod tym samym tytułem wydanej wraz z płytą audio, Katarzyna Stoparczyk rozmawia z dziećmi na tematy polityczne.
Audio
  • Katarzyna Stoparczyk o książce "Politycy w piaskownicy" (Sobota z Jedynką)
Według dzieci pierwsza dama nie zawsze jest pierwsza. Bo jak się spóźni, to przecież jest druga
Według dzieci pierwsza dama nie zawsze jest pierwsza. "Bo jak się spóźni, to przecież jest druga…"Foto: Gilmanshin /pixabay/domena publiczna

Dziennikarka tłumaczy, że pomysł wydał jej się trudny do zrealizowania. - W pewnym momencie, gdy rozmawiałam z dzieciakami pomiędzy nami pojawiła się pani osełka i pan oseł, i wiedziałam, że pójdziemy do przodu, bo one tak pięknie wszystko zniekształcają językowo - śmieje się autora książki w kontekście dziecięcej interpretacji posła i posłanki.

Dziennikarka opowiada, że w codziennej pracy z najmłodszymi pomaga jej to, że podąża za ich sposobem myślenia i nie musi im niczego narzucać. - Dzieci są najlepszymi nauczycielami, bo są tu i teraz. Na przykład mistrzowie zen czy buddyści też potrafią być tu i teraz, a my, dorośli jesteśmy wczoraj, jutro... - opowiada Katarzyna Stoparczyk.

Czy można zdobyć zaufanie dzieci? Dalczego książka "Politycy w piaskownicy" jest dla dorosłych? Dlaczego modliszka jest najlepszym zwierzęciem dla polityka? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sobota z Jedynką

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Goście: Katarzyna Stoparczyk (autorka książki "Politycy w piaskownicy", dziennikarka Trójki), Małgorzata Kownacka (dziennikarka Polskiego Radia)

Data emisji: 31.10.2015

Godzina emisji: 16.19

sm/tj

Czytaj także

Książki dla dzieci uczą radzić sobie z problemami

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 14:00
– Uważam, że tylko przez literaturę możemy dotknąć pewnych spraw – mówiła Rose Lagercrantz, która w cyklu książek o Duni nie unika trudnych tematów.
rozwiń zwiń