Zagadki na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 17:29
Energia rozgrzewa uczestników Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Ale jeszcze bardziej rozgrzały gości Doroty Truszczak zagadki fizyczne.
Audio
Energia - hasło 16 Pikniku Naukowego
Energia - hasło 16 Pikniku NaukowegoFoto: Robert Gardziński

Co się dzieje z energią kopniętej piłki, dlaczego płynie ciepły prąd oceaniczny golfsztrom, i jaka cześć światła niesie ze sobą najwięcej energii - między innymi takie pytania dla uczestników Pikniku i słuchaczy Jedynki ułożył dr Jezry Jarosz z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jak poradzili sobie z nimi goście Pikniku, a jak słuchacze? Odpowiedzi i nazwiska zwycięzców konkursu sms w kolejnych zagadkach. Posłuchaj.

AS

Czytaj także

Jak nabić chmurę w butelkę?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 11:52
Odpowiedź na to i inne ciekawe pytania będzie można znaleźć dziś na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W namiotach nr 48 i 49 swoją wystawę prezentować będą naukowcy z Centrum Badań Ziemi i Planet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pan Korek zaprasza na lekcje

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 12:35
Dzięki niemu nauka chemii i fizyki zamienia się w fascynującą przygodę. Podczas dzisiejszego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w namiocie nr 35 na dzieci i młodzież szkolną czekał będzie Michał Szydłowski, czyli Pan Korek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dotknij dźwięku! Da się!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 17:00
Na Pikniku Naukowym, na stanowisku Portalu polskieradio.pl z falami dźwiękowymi robimy rzeczy niespotykane. Dźwięku można dotknąć, a niektóre wydruki w 3D, po Pikniku będzie można dostać.
rozwiń zwiń