Sekrety "M jak miłość": 15 km z kuchni do werandy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 18:52
Teresa Lipowska świętuje właśnie jubileusz 55 lat pracy artystycznej. Jej najdłuższą przygodą jest serial o losach rodziny Mostowiaków. – Sami nie spodziewaliśmy się, że to tyle potrwa, tymczasem niedługo już tysięczny odcinek – powiedziała aktorka w radiowej Jedynce.
Audio
  • Teresa Lipowska w radiowej Jedynce o "M jak miłość" i nie tylko
Teresa Lipowska w studiu Polskiego Radia
Teresa Lipowska w studiu Polskiego Radia Foto: PR/E. Iwanicka

Teresa Lipowska na planie serialu "M jak miłość" spędziła już 12 lat. - Do tej pory nie brałam udziału w aż tak długich serialach. Było ich sporo, ale wszystkie w granicach 8 do 9 odcinków. W tym przypadku sami nie liczyliśmy na to, że serial będzie taki długi – przyznała aktorka w audycji "Sobota z radiową Jedynką”.

Namówiona przez Sławę Bieńczycką do zdradzenia tajników produkcji, serialowa Barbara Mostowiak powiedziała, że słynna weranda z Grabiny tak naprawdę znajduje się w… Piaskach. – A halę zdjęciową mamy w Orzeszynie. Zdradzę też, że jak wychodzimy z werandy i idziemy do sadu, to jest to w rzeczywistości 10 kilometrów dalej. A jak wychodzimy z kuchni i chcemy być na werandzie, to jedziemy 15 kilometrów – opowiadała aktorka.

>> Najlepsze słuchowiska znajdziesz w Teatrze Polskiego Radia

Mimo bardzo wielu przygód serialowych, teatralnych i filmowych Teresa Lipowska przyznaje jednak, że największy sentyment ma do Teatru Polskiego Radia. - Uwielbiam radio, bo od ponad 50 lat grałam już wszystko, od kamienia i kapusty do królowej. Aktorzy mają w radiu wielka możliwość inicjatywy. Reżyserzy wiedzą, kogo na co stać. Jesteśmy tu swobodni i nasza wyobraźnia rozwija się w kręgi, na które ani teatr ani telewizja nie pozwalają – opowiadała laureatka nagrody Teatru Polskiego Radia Wielki Splendor.

Dlaczego wnuki nie oglądają jej w telewizji, czy aktorzy w "M jak miłość” mają wpływ na swoje role i czy Teresa Lipowska grywa jeszcze na pianinie? O tym wszystkim usłyszysz w nagraniu audycji. Zapraszamy!

Rozmawiała Sława Bieńczycka.  

ei

Zobacz więcej na temat: Teresa Lipowska POLSKA piasek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Radiu mogłam być i wiedźmą, i dobrą matką

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 12:02
Teresa Lipowska – laureatka tegorocznego Wielkiego Splendora – wspomina swoją teatralno-radiową drogę artystyczną. W "Sezonie na Dwójkę" z aktorką rozmawiał Tomasz Mościcki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureatka Wielkiego Splendora w premierowym słuchowisku

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 12:00
W środę, 8 grudnia w Programie I emisja słuchowiska Zdrówko pana dyrektora Ryszarda Ulickiego z udziałem Teresy Lipowskiej, tegorocznej laureatki Wielkiego Splendora. Początek o godz. 20:09.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zarobić na śmierci Hanki Mostowiak?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 07:11
Bohaterka serialu "M jak Miłość" zginęła w wyniku wypadku. Wjechała samochodem w stertę kartonów. Teraz fragmenty tych kartonów można kupić na aukcji w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znany sportowiec pojawi się w serialu "M jak Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 12:29
Dwukrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz gościć będzie w "Kulisach serialu M jak Miłość”.
rozwiń zwiń