X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamiński: niestety kiedyś byłem dużo głupszy

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 19:14
- Paradoksalnie to dzisiaj mam więcej mistrzów, niż kiedy kończyłem szkołę. Bo nie jestem już tak zapatrzony w siebie - powiedział w radiowej Jedynce aktor. Kto dziś jest autorytetem dla Emiliana Kamińskiego?
Audio
Emilian Kamiński w studiu Jedynki
Emilian Kamiński w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Największym autorytetem w szkole teatralnej był dla aktora profesor Aleksander Bardini. - Na egzaminie zapytał mnie, dlaczego czeszę się do góry, bo to przecież niemodne. Odparłem, że staram się upodobnić do niego. A pamiętajmy, że profesor Bardini był łysy. Było więc trochę śmiechu. Ale zupełnie poważnie mogę powiedzieć, że właśnie jego myśli, jego syntetyczne podejście do aktorstwa były mi bardzo bliskie - opowiadał gość Pierwszego Programu Polskiego Radia, twórca i dyrektor warszawskiego teatru Kamienica.
Jednocześnie Emilian Kamiński przyznał, że aktualnie ma więcej mistrzów, niż kiedy kończył szkołę. - Wtedy byłem bardziej zapatrzony w siebie, byłem dużo głupszy i wydawało mi się, że sam dużo wiem - powiedział aktor.

Jednym z jego autorytetów był aktor Andrzej Łapicki. Dlaczego? - Bo oprócz aktorstwa uczył podejścia do rzeczywistości, a szczególnie do kobiet i osób starszych. Połączenie aktorstwa oraz kultury bycia i przebywania między ludźmi było u niego niebywałe. Teraz bardzo tego brakuje. A musimy być dla siebie ważni, musimy mieć kulturę bycia ze sobą - mówił Emilian Kamiński.

Musimy mieć kulturę bycia ze sobą

Częściowo wzorem pod tym względem jest dla niego Polska międzywojenna. 

- Chciałem, żeby ten okres znalazł odzwierciedlenie w moim teatrze. Uważam, że przyszłość jest łatwiejsza, kiedy patrzy się w przeszłość. Kamienica, w której działa mój teatr, ma 108 lat... tak długo ocalała! A działy się w niej różne rzeczy. Na przykład występowała tam Wiera Gran, która powróci niedługo znowu, ale już jako postać w naszym spektaklu - zapowiedział gość Jedynki.
Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której Emilian Kamiński wymienia swoje autorytety, zdradzając do jakiego, wielkiego aktora mówił "majster”, i tłumaczy, dlaczego dyrektor powinien osobiście witać widzów w teatrze. Rozmawiała Sława Bieńczycka.
ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emilian Kamiński: ludziom brakuje dziś majstrów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 16:43
- Tadeusz Łomnicki, gdy mówiłem do niego mistrzu, to mnie poprawiał, że co najwyżej jest majstrem, a ja jego czeladnikiem – mówił w Czwórce popularny aktor, który w rozmowie z Magdaleną Kasperowicz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat współczesnego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Byłem czeladnikiem Łomnickiego"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 13:20
- Jestem po prostu majstrem, który stara się dobrze wykonywać swoją pracę - mówi Emilian Kamiński, który 10 lipca kończy 60 lat.
rozwiń zwiń