"Jeszcze nie dotknąłem swoich pieniędzy"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 11:38
Za trzy miesiące skończy 18 lat, a już zdążył wystąpić w kilkudziesięciu produkcjach telewizyjnych, filmowych i dubbingowych. Gościem "Soboty z radiową Jedynką" był Maciej Musiał, aktor znany m.in. z seriali "Rodzinka.pl" i "Hotel 52".
Audio
Maciej Musiałkadr z serialu Hotel 52
Maciej Musiał/kadr z serialu "Hotel 52"Foto: materiały promocyjne

Na swój pierwszy casting trafił w wieku 9 lat i od tamtej pory z powodzeniem łączy karierę aktorską z edukacją. W tej chwili jest uczniem prestiżowego liceum im. Jana Kochanowskiego w Warszawie.

- Już jak składałem papiery, to zapytałem pana dyrektora, czy mógłbym zaliczać materiał w jakimś innym terminie. I rzeczywiście tak jest. Jak mam okres zdjęciowy, to zdarza mi się wpadać do szkoły na 2-3 godziny, by zaliczyć wszystko hurtem - mówił w Jedynce.

Aktor przyznał, że popularność czasem mu w życiu pomaga, a czasem nie. Niektórzy ludzie są do niego uprzedzeni i z góry traktują jak "lansiarza". - Gdy zaczynałem grać, to chodziłem do szkoły z ludźmi, których znałem praktycznie od urodzenia. W końcu przyszło mi zmienić szkołę na liceum. Było to akurat w momencie, gdy w telewizji pojawiła się "Rodzinka.pl". Ludzie zaczęli mnie wtedy traktować z dużym dystansem. Dopiero gdy trochę pogadaliśmy, to mijało - wspominał.

Maciej Musiał bardzo wcześnie zaczął zarabiać pieniądze, ale kontrolę nad nimi mają jego rodzice. - Tak naprawdę jeszcze ich nie dotknąłem. Rodzice postanowili, że dopóki nie skończę 18 lat, nie będę miał do nich dostępu poza miesięcznym kieszonkowym. Starcza mi żeby czasami wyjść gdzieś z kolegami - mówił.

Młody aktor, mimo dużej popularności, nie uważa również, by odbiła mu przysłowiowa "woda sodowa". - Wiadomo, że każdy się zmienia. Odkąd zacząłem grać w "Rodzince.pl" minęły trzy lata. To jest okres, gdy młodzi ludzie bardzo się zmieniają. I ja w tym sensie się zmieniłem, ale na pewno nie odbiła mi sodówka - podkreślał.

Gościem "Soboty z radiową Jedynką" był również Damian Skoczyk, niespełna 17-letni piosenkarz.

Posłuchaj co obaj młodzi artyści mówili w rozmowie z Małgorzatą Raduchą.

pg

Czytaj także

Aktorom trudno było myśleć... jak żołnierze

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 13:20
Wcale nie marsz, walka, musztra, ani strzelanie. Podobno aktorom na planie serialu "Misja Afganistan” najtrudniej było… stać się żołnierzami mentalnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najgenialniejszy neurotyk w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 14:11
Rynek Główny i Sukiennice w filmie Woody Allena? Władze miasta marzą o takiej reklamie i od pewnego czasu starają się zachęcić znanego reżysera do przyjazdu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścisły umysł nie przeszkodził jej zostać scenarzystką

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 18:05
Ewę Wencel telewidzowie kojarzą z rolami w wielu telewizyjnych produkcjach, m.in. w "Czasie honoru". Mało kto wie natomiast, że jest ona również współautorką scenariusza tego popularnego serialu.
rozwiń zwiń