X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gabriela Kownacka jakiej nie znacie. "Czas to nagłośnić”

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 18:14
- Gabi nie uważała się za wybitnie zdolną czy piękną aktorkę. Zawsze się o to spieraliśmy – wspominał w radiowej Jedynce autor książki "Gabi. Gabriela Kownacka” Roman Dziewoński. Zdradził też, jaki był powód napisania jej.
Audio
Gabriela Kownacka
Gabriela KownackaFoto: Grażyna Gudejko/Wikipedia/CC

Jak twierdzi gość Pierwszego Programu Polskiego Radia, to bardzo prywatna książka. – Jest w niej wiele osobistych opowieści. Chciałbym, żeby państwo uśmiechnęli się wspominając Gabi. Bo chyba taki pogodny obraz zostawiła głównie w naszej pamięci, jeśli prześledzić jej role od "Hallo Szpicbródka” przez serial "Matki żony i kochanki”, wreszcie po "Rodzinę zastępczą” – wspominał zmarłą w 2010 r. aktorkę Roman Dziewoński.

Autor biografii Gabrieli Kownackiej podkreślał, że mało kto wiedział o jej zaangażowaniu w akcje pomocy potrzebującym. – W pewnej chwili zaczęła bardzo pomagać rodzinom zastępczym, zaangażowała się też w pomoc dzieciom, które pokonały raka, brała udział w kampanii "Szkoła bez przemocy”. I pomagała także finansowo, nie życząc sobie, aby jakiekolwiek informacje o tym docierały do mediów. Była wspaniałym człowiekiem i chciałabym, żeby o tym dowiedzieli się wszyscy – mówił Roman Dziewoński.

 

Jak twierdzi przyjaciel Gabrieli Kownackiej, ona uważała, że "wcale nie jest taka zdolna, ani specjalnie ładna i wcale nie ma idealnych nóg”. - Zawsze się w tych materiach spieraliśmy – wspominał z uśmiechem.  

Książka zawiera wiele ilustracji. – Wybierałem zdjęcia które wiem, że lubiła. Zresztą to było zawsze duże wyzwanie uzgodnić, na którym zdjęciu dobrze wyszła – dodał autor.

Więcej historii o Gabrieli Kownackiej w nagraniu audycji. Zapraszamy.

Rozmawiał Paweł Sztompke.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie serce... lecz za słabe do baletu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 16:31
- Jej role filmowe i telewizyjne owocowały ogromną popularnością. Wykorzystywała ją, pomagając domom dziecka, rodzinom zastępczym, angażując się w różne akcje, choćby "Stop przemocy w szkole" - wspomina Gabrielę Kownacką Roman Dziewoński.
rozwiń zwiń