Ta kolejka to duma Świeradowa Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 17:45
Ta znana miejscowość uzdrowiskowa w Górach Izerskich w czasie ferii zapełnia się narciarzami. Warunki do jazdy są tu znakomite, a władze miasta są dumne zwłaszcza z kolejki gondolowej.
Audio
Kolej gondolowa w Świeradowie Zdroju
Kolej gondolowa w Świeradowie ZdrojuFoto: www.swieradowzdroj.info.pl

- To najnowocześniejsza taka kolejka w tej części Europy. Sama trasa ma 2,5 km długości i jest w pełni naśnieżana. W niektórych miejscach mamy teraz nawet 1,5 m śniegu. Nie ma u nas czegoś takiego jak odwilż. Kręcimy od 6 grudnia praktycznie aż do pierwszych tygodni kwietnia. Jest to chyba najlepiej oświetlony stok do jazdy nocnej w Polsce - podkreśla Roland  Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju.

W mieście i okolicy można także pobiegać na nartach. Kilka lat temu uruchomiono Szlak Cietrzewia, podwójny tor, który dochodzi praktycznie do znanej choćby z Biegu Piastów Polany Jakuszyckiej.

Gdy zechcemy odpocząć po sportowym wysiłku, Świeradów ma do zaoferowania bogatą ofertę. - Według potrzeb i możliwości naszych gości można spędzać u nas czas wolny bardzo przyjemnie, nawet do białego rana. Mamy prawie 30 basenów, 20 ośrodków SPA, kręgielnie, restauracje i kawiarnie - wyliczał Roland Marciniak.

Posłuchaj całej rozmowy Mariusza Filara i jego gościa.

pg

Czytaj także

Świeradów Zdrój, ach, ten Świeradów Zdrój

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 18:01
Dziennikarze radiowej Jedynki: Radosław Małkiewicz, Ewa Syta i Grzegorz Krakowski relacjonują swój dzień w tym pięknym uzdrowisku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cuda do odkrycia w Świeradowie Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 12:03
Malowniczo położona miejscowość w Górach Izerskich to przedostatni przystanek na tegorocznej trasie koncertowej "Lata z Radiem". Jej największe uroki dla słuchaczy Jedynki odkrywali Roman Czejarek i Sława Bieńczycka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Redaktor na nartach, czyli Jedynka w...

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 17:36
Dziennikarze Pierwszego Programu Polskiego Radia odwiedzili znaną miejscowość uzdrowiskową w Górach Izerskich. W weekend będą sprawdzali, co można robić zimą w Świeradowie Zdroju.
rozwiń zwiń