Krzysztof Kiljański, Pink Floyd i miłość doskonała

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 09:15
- Pierwszy utwór, który usłyszałem na słuchawkach w stereo to było "Money", a potem "Time" z płyty "Dark side of the moon" zespołu "Pink Floyd" - przyznał gość audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki” Krzysztof Kiljański.
Audio
  • Krzysztof Kiljański o swojej ulubionej muzyce (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Propozycja Pawła Szukały z Czech: grupa Support Lesbiens
  • Propozycje Sylwii Chutnik: Martika - I Feel The Earth Move i Swing Out Sister - Breakout
Krzysztof Kiljański
Krzysztof KiljańskiFoto: A. Szozda/PR

Kiljański miał wtedy 7 lat. Jego zdaniem  obydwa utwory pokazywały potęgę stereo. - Zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie. Nie zapomnę tego nigdy. Pierwszy utwór stereo - podkreślił Kijiański.

Z dzieciństwa, z lat 70. dobrze wspomina też grupę T.Rex. - Pamiętam, że był taki program w telewizji i tam swoje okienko miał Wojciech Mann. Puścił teledysk Marca Bolana. Utwór pt. "Jeepster" zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Cieszyłem się jak dziecko. Dziecko cieszyło się jak dziecko przed telewizorem - śmieje się Kiljański.

Kolejna jego propozycja to Marc Cohn i "Perfect Love". Sam Kiljański przyznaje, że nie wie, czy perfekcyjna miłość istnieje. - Być może jest to coś, do czego zawsze dążymy. Nie dojrzewamy do tego momentu, ale zawsze marzymy o niej - powiedział Kiljański. Pewny jest natomiast, że "Perfect Love" to doskonała płyta. - Lubię tą barwę głosu, rodzaj grania, brzmienie fortepianu, gitary - powiedział Kiljański.

Perfekcyjnie na gitarze gra też zdaniem Kiljańskiego Mark Knopfler. - Pamiętam jak przeżywaliśmy wszyscy w czasach liceum płytę "Brothers in Arms". Towarzyszyła nam podczas imprez i wieczorków. Jest w niej magia - przyznał Kiljański. Jego zdaniem Knopfler nie jest wybitnym wokalistą, a wyjątkowym instrumentalistą i metodykiem. Zanucił przy okazji temat "Dire Straits" do filmu "Local Hero". Wybiera jednak piosenkę "Je suis desole" z płyty "Golden Heart" Marka Knopflera.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. Z Krzysztofem Kiljańskim rozmawiał Zbigniew Krajewski.

tj

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Kiljański Pink Floyd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"The Dark Side Of The Moon" Pink Floyd ma 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 10:58
Na liście dwustu najpopularniejszych albumów "Billboardu" płyta Pink Floyd "The Dark Side Of The Moon" spędziła ponad 14 lat - dłużej niż jakikolwiek album w historii fonografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź: Knopfler, Clapton, Cohen. Wiosna i lato z gwiazdami

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 11:28
Mark Knopfler, Eric Clapton i Leonard Cohen - to niektóre światowe gwiazdy, które wystąpią w najbliższym czasie w łódzkiej Atlas Arenie.
rozwiń zwiń