Krzysztof Kiljański, Pink Floyd i miłość doskonała

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 09:15
- Pierwszy utwór, który usłyszałem na słuchawkach w stereo to było "Money", a potem "Time" z płyty "Dark side of the moon" zespołu "Pink Floyd" - przyznał gość audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki” Krzysztof Kiljański.
Audio
  • Krzysztof Kiljański o swojej ulubionej muzyce (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Propozycja Pawła Szukały z Czech: grupa Support Lesbiens
  • Propozycje Sylwii Chutnik: Martika - I Feel The Earth Move i Swing Out Sister - Breakout
Krzysztof Kiljański
Krzysztof KiljańskiFoto: A. Szozda/PR

Kiljański miał wtedy 7 lat. Jego zdaniem  obydwa utwory pokazywały potęgę stereo. - Zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie. Nie zapomnę tego nigdy. Pierwszy utwór stereo - podkreślił Kijiański.

Z dzieciństwa, z lat 70. dobrze wspomina też grupę T.Rex. - Pamiętam, że był taki program w telewizji i tam swoje okienko miał Wojciech Mann. Puścił teledysk Marca Bolana. Utwór pt. "Jeepster" zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Cieszyłem się jak dziecko. Dziecko cieszyło się jak dziecko przed telewizorem - śmieje się Kiljański.

Kolejna jego propozycja to Marc Cohn i "Perfect Love". Sam Kiljański przyznaje, że nie wie, czy perfekcyjna miłość istnieje. - Być może jest to coś, do czego zawsze dążymy. Nie dojrzewamy do tego momentu, ale zawsze marzymy o niej - powiedział Kiljański. Pewny jest natomiast, że "Perfect Love" to doskonała płyta. - Lubię tą barwę głosu, rodzaj grania, brzmienie fortepianu, gitary - powiedział Kiljański.

Perfekcyjnie na gitarze gra też zdaniem Kiljańskiego Mark Knopfler. - Pamiętam jak przeżywaliśmy wszyscy w czasach liceum płytę "Brothers in Arms". Towarzyszyła nam podczas imprez i wieczorków. Jest w niej magia - przyznał Kiljański. Jego zdaniem Knopfler nie jest wybitnym wokalistą, a wyjątkowym instrumentalistą i metodykiem. Zanucił przy okazji temat "Dire Straits" do filmu "Local Hero". Wybiera jednak piosenkę "Je suis desole" z płyty "Golden Heart" Marka Knopflera.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. Z Krzysztofem Kiljańskim rozmawiał Zbigniew Krajewski.

tj

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Kiljański Pink Floyd

Czytaj także

"The Dark Side Of The Moon" Pink Floyd ma 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 10:58
Na liście dwustu najpopularniejszych albumów "Billboardu" płyta Pink Floyd "The Dark Side Of The Moon" spędziła ponad 14 lat - dłużej niż jakikolwiek album w historii fonografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódź: Knopfler, Clapton, Cohen. Wiosna i lato z gwiazdami

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 11:28
Mark Knopfler, Eric Clapton i Leonard Cohen - to niektóre światowe gwiazdy, które wystąpią w najbliższym czasie w łódzkiej Atlas Arenie.
rozwiń zwiń