Kolejny ukłon. Moro zaśpiewa piosenki German

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 00:14
- Joanna Moro i tak już bardzo dużo zrobiła dla Anny German. Jej obecność nie będzie odczytywana jako spijanie czegokolwiek. Wydaje mi się, że to jest dalszy ciąg ukłonu - powiedział w Jedynce kompozytor Hadrian Tabęcki.
Audio
  • Joanna Moro zaśpiewa piosenki Anny German (Sobota z Jedynką)
Joanna Moro
Joanna MoroFoto: PAP/Archiwum/Ireneusz Sobieszczuk

Tabęcki przygotowuje płytę, na której piosenki Anny German zaśpiewa właśnie Joanna Moro. Aktorka wcieliła się ostatnio w postać tej wielkiej piosenkarki w serialu Waldemara Krzystka. 

Tabęcki przyznał, że jest już weteranem tego tematu. 10 lat temu otwierał festiwal im. Anny German w Zielonej Górze. Miał jednak niedosyt, bo widział, że Polacy nie do końca poważali jej dorobek w przeciwieństwie do Rosjan.

Anna German: niezapomniane przeboje sprzed lat >>>

Zgodził się też, że niektóre piosenki Anny German straciły swoją moc i nikt nie potrafi ich już tak zaśpiewać. - Jedne straciły, bo były pisane tam i wtedy. Ale piosenki jak "Człowieczy los" działają na nas do dzisiaj. Teraz być może mocniej, bo ze świadomością, że ktoś już to przeżył. To jest prawdziwy utwór wynikający z jej życia - powiedział Tabęcki. 

Repertuar na płytę Hadrian Tabęcki i Joanna Moro wybrali wspólnie. Jak powiedział Tabęcki,  "oscylują wśród największych hitów Anny German, bo chyba inaczej się nie da". - Nie szukamy nowych brzmień. Bardziej chcemy się zastanowić nad piosenkami, jak one są piękne - powiedział Tabęcki.

Płyta zostanie wydana najprawdopodobniej na początku czerwca.

Kup płytę Anny German wydaną przez Polskie Radio >>>

Posłuchaj rozmowy Pawła Sztompke z kompozytorem Hadrianem Tabęckim .

tj

Zobacz więcej na temat: Anna German FILM MUZYKA

Czytaj także

Anna German: niezapomniane przeboje sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 14:14
W sprzedaży pojawił się dwupłytowy album z przebojami Anny German, nagranymi w Polskim Radiu w latach 1961-79.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowe życie Anny German

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 19:21
- Była gościem i współautorką wielu programów, ale miała także własną audycję w Jedynce - przypomniała redaktorka muzyczna Danuta Lubecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografka Anny German: Rzeszów ma słuszne pretensje

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 21:00
- Anna German sama wspominała, że w Rzeszowie spędziła przepiękne lata. To tam poznała Katarzynę Gaertner, tam po raz pierwszy zaśpiewała "Tańczące Eurydyki". Nie powinniśmy o tym zapominać - mówiła w Jedynce Mariola Pryzwan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Krzystek i jego "Fotograf". Cała prawda

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 15:44
- Robię filmy tylko o tym, co wiem na pewno. O ludziach, których spotkałem i o dramatach, które widziałem - powiedział radiowej Jedynce reżyser Waldemar Krzystek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Krzystek: będę kąsał ZSRR przez 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 17:46
- Kiedyś zadzwoniła do mnie rosyjska dziennikarka i zapytała, jak długo będę jeszcze kąsał Związek Radziecki. Odpowiedziałem, że tak długo, jak długo ZSRR kąsał mnie. 50 lat macie zagwarantowane - powiedział Jedynce reżyser Waldemar Krzystek.
rozwiń zwiń