X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pszoniak na Festiwalu Książki Słuchanej: radio jest szlachetne, zmusza słuchacza do udziału

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 21:55
- Aktor nie powinien czytać. Czyta lektor, a rolą aktora jest granie, to znaczy stwarzanie pewnej rzeczywistości, wciąganie słuchacza w świat, który kreuje, wtedy to ma wymiar sztuki - mówi Wojciech Pszoniak, który jest jednym z artystów biorących udział Festiwalu Książki Słuchanej.
Audio
  • Wojciech Pszoniak o Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Książki Słuchanej (Sobota z Jedynką)
  • Festiwal Książki Słuchanej: Joanna Szczepkowska o rodzajach ciszy (Leniwa Niedziela/Jedynka)
  • Festiwal Książki Słuchanej: jak czytać Tuwima to tylko zbiorowo! (Leniwa Niedziela/Jedynka)
Wojciecha Pszoniaka
Wojciecha PszoniakaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Ideą Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Książki Słuchanej pod nazwą "Odkrywcy wyobraźni" jest promowanie kultury poprzez budowanie wrażliwości na odbiór literatury - prezentowanej w formie nowoczesnych nośników dźwiękowych. Nie chodzi o przeciwstawianie audiobooków tradycyjnym książkom lecz namawianie czytelników, by zaczęli też słuchać.

- Pomysł tego festiwalu jest nowością. Na ogół nie czyta się książek w obecności opubliczności - dodaje Wojciech Pszoniak w rozmowie z Magdą Mikołajczuk. - Ja potraktowałem to pedagogicznie i publiczności sprzedałem swój punkt widzenia na temat interpretacji, bo czytanie to wywieranie presji na słuchacza, wciąganie ich w świat wielkich pisarzy.

Aktor podkreśla, że na tym polega przewaga radia nad telewizją, która "tylko manipuluje widzem, daje gotowy produkt, a widz nie ma nic do powiedzenia".

Podczas trzech festiwalowych dni Wojciech Pszoniak czyta "Idiotę" Fiodora Dostojewskiego i "Trans-Atlantyk" Witolda Gombrowicza. Komu, jego zdaniem, najbardziej przydają się audiobooki? Jak sam przygotowuje się do nagrywania i interpretacji przed publicznością? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i innych relacji Magdy Mikołajczuk.

Festiwal Książki słuchanej odbywa sięw dniach 24-26 maja 2013 roku w Szczecinie. Więcej szczegółow na stronie www.ksiazkasluchana.pl.  Patronem medialnym wydarzenia jest radiowa Jedynka.

Zobacz więcej na temat: TEATR Wojciech Pszoniak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Audiobooki na żywo. Festiwal "Odkrywcy wyobraźni"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 17:18
Nie każdy lubi taką formę przekazu literatury. Ci, którzy lubią, a jest ich coraz więcej, mają swoje święto. Pierwszy Festiwal Książki Słuchanej "Odkrywcy wyobraźni".
rozwiń zwiń