X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aktorzy na Pikniku Naukowym 2013: nie ma jak radio

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 19:32
Na 17. Pikniku Naukowym można było spotkać wielu znakomitych przedstawicieli Teatru Polskiego Radia. Podczas gdy na antenie Jedynki prezentowano słuchowisko "Ludzie przy rzece", na Stadionie Narodowym trwało spotkanie z jego twórcami.
Audio
  • Twórcy Teatru Polskiego Radia na 17. Pikniku Naukowym (Sobota z Radiową Jedynką)
Nagranie słuchowiska Ludzie przy rzece. Od lewej: Andrzej Mastalerz, Ewa Konstancja Bułhak, Leon Charewicz i Maria Pakulnis
Nagranie słuchowiska "Ludzie przy rzece". Od lewej: Andrzej Mastalerz, Ewa Konstancja Bułhak, Leon Charewicz i Maria PakulnisFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Odkąd pracuję w radiu słyszę, że jesteśmy już przeszłością. Tymczasem okazuje się, że to właśnie w radiu tkwi przyszłość, bo coraz więcej ludzi rezygnuje z telewizji. Znam mnóstwo takich ludzi w Warszawie i w całej Polsce. Rezygnując z telewizji, pozostają wierni radiu publicznemu, bo wiedzą, że to właśnie ono wychowuje, uczy i bawi. Stara się sprawić, by wszyscy znajdowali zrozumienie dla siebie, ale również potrafili zrozumieć innych - mówił w "Sobocie z Radiową Jedynka" Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

Od lat z Teatrem Polskiego Radia związany jest Henryk Talar - zdobywca nagrody aktorskiej podczas tegorocznego Festiwalu "Dwa Teatry". - Do teatru przychodzi się na 2-3 godziny i koniec. Natomiast teatr radiowy przez to, że jest tak dalekosiężny ma szansę zaistnieć na dłużej. Nie tylko na czas emisji - podkreślał

W słuchowisku "Ludzie przy rzece" gra m.in. Andrzej Mastalerz. - Dla mnie najważniejsze jest to, że Teatr Polskiego Radia to jedno z niewielu już miejsc, gdzie dba się o poprawność języka i o zawodowstwo. Nasz zawód jest teraz troszeczkę pauperyzowany przez udział osób, które się do tego nie nadają. Na szczęście radio to dosyć boleśnie weryfikuje i tutaj mogą pracować tylko zawodowcy - stwierdził.

17. Piknik Naukowy na antenie Polskiego Radia >>>

Z kolei dla Ewy Konstancji Bułhak praca w Teatrze Polskiego Radia oznacza przede wszystkim spełnienie. - Jestem w stanie pojawić się w głowie każdego słuchacza jako ktoś inny. I tak czarować tym słowem, żeby przenieść na drugą stronę moje emocje i to co staram się stworzyć. Jest to sedno mojego zawodu, który jest jednocześnie moją pasją - tłumaczyła.

Na rangę słowa w Teatrze Polskiego Radia zwracał natomiast uwagę Rafał Wojasiński, autor słuchowiska "Ludzie przy rzece". - Tu nie trzeba się napinać, a to co się stworzyło żyje, ma siłę i daje poczucie sensu. Bo bardzo rzadko tekst daje poczucie sensu, a to jest takie miejsce, gdzie ten sens jest - mówił.

Pracą całego zespołu nad słuchowiskami Teatru Polskiego Radia wielokrotnie miał okazję kierować Waldemar Modestowicz. - Od 30 lat jest to dla mnie wielka trema, ale i wielka przygoda. Traktuję to jako spotkanie z ludźmi w dobrej sprawie - wyjaśnił reżyser.

Rozmawiał Roman Czejarek.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polony i Gogolewski nagrodzeni na Festiwalu Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 21:05
Anna Polony i Ignacy Gogolewski odebrali w Sopocie Wielką Nagrodę Festiwalu Dwa Teatry 2013. Laureaci odebrali wyróżnienia podczas gali, która trwa na scenie ustawionej naprzeciwko sopockiego molo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głowacki: w radiu słowo musi być ostre jak nóż

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 21:30
"Raport Piłata" i "Jutro będzie mecz" to dwa słuchowiska według tekstu Janusza Głowackiego, które biorą udział w XIII Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie. W radiowej Jedynce znany dramaturg i prozaik mówił o różnicach między tworzeniem dla radia, a innymi rodzajami pisarstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grand Prix XIII Festiwalu "Dwa Teatry" dla twórców "Mewy"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 19:03
XIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” dobiegł końca. Grand Prix dla najlepszego utworu radiowego zdobyło słuchowisko „Mewa” Borysa Akunina w reż. Igora Gorzkowskiego, a „Tango” Sławomira Mrożka w reż. Jerzego Jarockiego uznano za najlepszy spektakl Teatru Telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa Teatry i Henryk Talar: uczestniczyłem w nabożnym misterium

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 12:04
- Warto być aktorem dla takich spotkań, jak w przypadku "Proroka Ilji", bo wtedy mówi się w jakiejś sprawie i w czyimś imieniu - mówił Henryk Talar podczas Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2013".
rozwiń zwiń