X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polkowski i Brakoniecki laureatami Nagrody Poetyckiej Orfeusz

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 19:09
Nagroda Poetycka im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku została przyznana po raz drugi. Patronem medialnym nagrody jest radiowa Jedynka.
Audio
  • Znamy laureatów Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku 2012
  • Z sekretarzem jury II edycji Nagrody Poetyckiej Orfeusz Wojciechem Kaasem przed ogłoszeniem wyników rozmawiał Michał Montowski (Sobota radiową Jedynką)
Jan Polkowski
Jan PolkowskiFoto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

W tym roku do konkursu nadesłano 183 tomiki, a jury wybrało 5 finalistów: Teresa Ferenc "Widok na życie", Łukasz Jarosz "Pełna krew", Jerzy Górzański "Festyn", Kazimierz Brakoniecki "Chiazma" i Jan Polkowski "Głosy".

Spotkanie z finalistami Nagrody Poetyckiej Orfeusz na antenie Jedynki w poniedziałek 1 lipca tuż po godz. 20.00

Nagroda Poetycka im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku – ORFEUSZ przyznana została w dwóch kategoriach:

/

Orfeusza za najlepszy tom roku otrzymał Jan Polkowski za tom poetycki "Głosy"
Orfeusza mazurskiego – za najlepszy tom roku napisany przez twórcę z Polski północno-wschodniej (Warmia, Mazury, Suwalszczyzna, Podlasie) - otrzymał Kazimierz Brakoniecki za tom "Chiazma".

Nagroda utworzona w 2011 roku przez Wojciecha Kassa, dyrektora Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu, w celu uhonorowania wybitnych osiągnięć współczesnej polskiej liryki przyznana została po raz drugi. - W pierwszej edycji laureatem Orfeusza został Krzysztof Karasek za tom "Wiatrołomy", natomiast Orfeusz Mazurski nie został przyznany  - przypomniał Wojciech Kaas na antenie radiowej Jedynki.

Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe statuetki autorstwa Rafała Strumiłły oraz nagrodę w wysokości 20 tys. zł w przypadku Orfeusza, a 5 tys. zł w przypadku Orfeusza mazurskiego.
Nagroda przyznawana jest twórcom żyjącym, autorom najlepszych książek poetyckich napisanych i wydanych po polsku w roku poprzednim.

Statuetka
Statuetka Nagrody Orfeusz. Fot. orfeusz-nagroda.pl
Zobacz więcej na temat: poezja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Album "Ma Chérie", czyli od Szekspira do Kaczmarskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 16:36
Mirosław Czyżykiewicz wydał niedawno album "Ma Chérie", który został bardzo dobrze przyjęty w środowisku muzycznym. Opowiada o nim w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaromir Nohavica: piszę o tym, co mnie spotyka

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 22:23
- O rzeczach ważnych i mniej ważnych, niepoważnych, o głupotach i filozoficznych tematach, bo to wszystko jest częścią mojego życia - powiedział radiowej Jedynce Jaromir Nohavica.
rozwiń zwiń