Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. "Odpoczynek? Tylko w przebraniu"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 21:06
- W naszym przypadku trudno mówić odpoczynku na plaży. Trzeba by się chyba przebrać za babę z chrustem albo wodza Winnetou - żartował Zbigniew Zamachowski, jeden z uczestników 18. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
Audio
  • 18. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach - relacja Sławomira Orlika (Sobota z radiową Jedynką)
Zbigniew Zamachowski na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach
Zbigniew Zamachowski na Festiwalu Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: PAP / Szymon Pulcyn

Jak zwykle w czasie wakacji do Międzyzdrojów zjechali znani artyści ze świata filmu, literatury i sztuki. W ślad za nimi przybyli łowcy autografów i wierni fani. Zbigniew Zamachowski, który brał udział w niejednym festiwalu filmowym, bardzo ceni sobie atmosferę na Festiwalu Gwiazd. - Tym się on wyróżnia, że nikt tu ze sobą nie rywalizuje. Nie ma pokazów konkursowych ani nagród. Spotykamy się po to, żeby nawzajem siebie obejrzeć, bo w ciągu sezonu nie bardzo jest kiedy, a tu jest mnóstwo przedstawień, które dają nam sposobność uzupełnienia różnych zaległości. A przy okazji spotykamy się z ludźmi - powiedział aktor.

O Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach mówi dyrektor artystyczny imprezy Olaf Lubaszenko >>>

Jak co roku w Alei Gwiazd pojawią się odciski dłoni kolejnych artystów. Jednym z nich będzie znany z serialu "Czas honoru" Antoni Pawlicki. - O Festiwalu Gwiazd słyszałem od zawsze, bo to kultowe miejsce. W najśmielszych marzeniach nie wyobrażałem sobie, że kiedyś również zostawię tutaj odcisk i za kilka lat będę mógł przyprowadzić na przykład swoje dzieci i powiedzieć "zobaczcie, tu jest dłoń taty" - stwierdził.

Obok Antoniego Pawlickiego swoje odciski w Alei Gwiazd zostawią również reżyser Janusz Zaorski, aktor Emilian Kamiński oraz pisarz i malarz Jan Wołek.

18. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach zakończy się w niedzielę 7 lipca. Patronem imprezy jest radiowa Jedynka.

Relację przygotował Sławomir Orlik (Polskie Radio Szczecin).

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olaf Lubaszenko wśród gwiazd: coraz więcej artystów chce tu przyjechać

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 23:05
- Tym, co odróżnia nasz festiwal od innych, z czego jesteśmy dumni i co chcemy pielęgnować, to fakt, że jest dość bliskim spotkaniem w nieformalnych, bo wakacyjnych okolicznościach - mówi Olaf Lubaszenko, aktor i dyrektor artystyczny 18. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
rozwiń zwiń