Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. "Odpoczynek? Tylko w przebraniu"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 21:06
- W naszym przypadku trudno mówić odpoczynku na plaży. Trzeba by się chyba przebrać za babę z chrustem albo wodza Winnetou - żartował Zbigniew Zamachowski, jeden z uczestników 18. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
Audio
  • 18. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach - relacja Sławomira Orlika (Sobota z radiową Jedynką)
Zbigniew Zamachowski na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach
Zbigniew Zamachowski na Festiwalu Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: PAP / Szymon Pulcyn

Jak zwykle w czasie wakacji do Międzyzdrojów zjechali znani artyści ze świata filmu, literatury i sztuki. W ślad za nimi przybyli łowcy autografów i wierni fani. Zbigniew Zamachowski, który brał udział w niejednym festiwalu filmowym, bardzo ceni sobie atmosferę na Festiwalu Gwiazd. - Tym się on wyróżnia, że nikt tu ze sobą nie rywalizuje. Nie ma pokazów konkursowych ani nagród. Spotykamy się po to, żeby nawzajem siebie obejrzeć, bo w ciągu sezonu nie bardzo jest kiedy, a tu jest mnóstwo przedstawień, które dają nam sposobność uzupełnienia różnych zaległości. A przy okazji spotykamy się z ludźmi - powiedział aktor.

O Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach mówi dyrektor artystyczny imprezy Olaf Lubaszenko >>>

Jak co roku w Alei Gwiazd pojawią się odciski dłoni kolejnych artystów. Jednym z nich będzie znany z serialu "Czas honoru" Antoni Pawlicki. - O Festiwalu Gwiazd słyszałem od zawsze, bo to kultowe miejsce. W najśmielszych marzeniach nie wyobrażałem sobie, że kiedyś również zostawię tutaj odcisk i za kilka lat będę mógł przyprowadzić na przykład swoje dzieci i powiedzieć "zobaczcie, tu jest dłoń taty" - stwierdził.

Obok Antoniego Pawlickiego swoje odciski w Alei Gwiazd zostawią również reżyser Janusz Zaorski, aktor Emilian Kamiński oraz pisarz i malarz Jan Wołek.

18. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach zakończy się w niedzielę 7 lipca. Patronem imprezy jest radiowa Jedynka.

Relację przygotował Sławomir Orlik (Polskie Radio Szczecin).

pg

Czytaj także

Olaf Lubaszenko wśród gwiazd: coraz więcej artystów chce tu przyjechać

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 23:05
- Tym, co odróżnia nasz festiwal od innych, z czego jesteśmy dumni i co chcemy pielęgnować, to fakt, że jest dość bliskim spotkaniem w nieformalnych, bo wakacyjnych okolicznościach - mówi Olaf Lubaszenko, aktor i dyrektor artystyczny 18. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
rozwiń zwiń