Kwaśne i czerwone, a dobre na wszystko!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 14:49
Małogorzata Różańska z Poradni Dietetycznej Foodarea powiedziała, że wiśnie sprzyjają regeneracji sił, a także są źródłem cennych związków, które mają wpływ na nasze zdrowie.
Audio
  • O właściwościach odżywczych wiśni z dietetyczką Małgorzatą Różańską rozmawia Anna Popek (Smaki zdrowia/Jedynka)
Wisnia
WisniaFoto: wikipedia/Tomasz Sienicki

- Zawierają antocyjany, a związki te obniżają stężenie kwasu moczowego i kreatyniny we krwi. Dlatego wiśnie są zalecane chorym na dnę moczanową. Antocyjany wspomagają także regenerację mięśni, a więc powinny jeść je osoby, które intensywnie ćwiczą - dodała.

Gość audycji "Smaki zdrowia" powiedział, że wiśnie są bogate w witaminy z grupy B oraz że zawierają melatoninę, która naturalnie reguluje rytm dobowy organizmu i przeciwdziała bezsenności.

Według dietetyk owoce te powinny pokochać osoby, które się odchudzają, bo są bardzo niskokaloryczne i mają dużo pektyn, czyli błonnika rozpuszczalnego w wodzie. - To on pęcznieje w naszym żołądku dając uczucie sytości. Pektyny obniżają także cholesterol we krwi i regulują cukier - powiedziała.

Na "Smaki zdrowia" zapraszamy w każdą sobotę około godz. 13.40; tuż po "Matysiakach" !

Anna
Anna Popek w studiu radiowej Jedynki

to

Zobacz więcej na temat: diety owoce zdrowie

Czytaj także

Chcesz być zdrowy? Nie jedz mięsa!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 12:00
Każdy z nas w ciągu całego życia spożywa co najmniej 25 ton pokarmów. Niektórzy nawet dwa razy więcej. To, jak jemy i co ma znaczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za dużo, za słodko, zbyt chaotycznie, za tłusto. Oto dieta naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 11:56
Jeśli dołożymy do tego brak ruch, to nie ma się co dziwić, że potem mamy cała masę najmłodszych cierpiących na różne choroby i schorzenia. Jak więc karmić nasze dzieci, by były zdrowe?
rozwiń zwiń