Od stołu wstawaj z uczuciem niedosytu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 17:23
Warto ograniczyć ilość zjadanego jedzenia, aby zachować idealną sylwetkę. Jak to zrobić radzi w radiowej Jedynce aktorka Bożena Stachura.
Audio
  • Smaki zdrowia: od stołu wstań z poczuciem niedosytu (Sobota z radiową Jedynką)
Od stołu wstawaj z uczuciem niedosytu
Foto: Glow Images/East News

Jej zdaniem, na początku stosowania diety trzeba oszukać organizm. Jedzmy więc na małych talerzykach, albo w małych miskach. - Wtedy oszukujemy organizm, bo oczy widzą, że zjedliśmy całą michę, a że była ona mała to już co innego - mówi aktorka w audycji "Smaki zdrowia".
Trzeba też nauczyć się zachowania proporcji. Bo nie zdajemy sobie sprawy ile co waży. Wydaje się, że 100 czy 200 gramów to niewiele. Dopiero po zważeniu widzimy, że to jednak dosyć dużo.
Ale podstawowa zasada diety polega na tym, że to co położymy na talerz jest wszystkim, co zjemy. - Dokładki są zakazane - ostrzega Bożena Stachura. Nasz mózg dopiero po 20 minutach rejestruje, że coś zjedliśmy. Więc najczęściej przez te 20 minut człowiek odczuwa niedosyt. I z takim poczuciem niedosytu powinno się wstać od stołu. Bo to co ktoś sobie przez te 20 minut dołoży, to potem pozostanie w biodrach.
Rozmawiała Anna Popek.
(ag)

Zobacz więcej na temat: kuchnia polska zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie jadło w Waszyngtonie. Tam flaków nie podają

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 18:20
W Waszyngtonie jest mnóstwo barów i restauracji, ale polskie dania trudno w nich spotkać. Ale jest miejsce, gdzie można posmakować polskich potraw, choć flaków tam nigdy nie podadzą. Odwiedził je Marek Wałkuski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oleje w kuchni. Przepis na zdrową sałatkę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 15:24
Czerwiec to miesiąc, kiedy na straganach królują sałaty, rzodkiewki i pomidory. Czym je przyprawić? Jaki olej zastosować do surowych warzyw?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mądra dieta podstawą zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 14:45
- Odchudzanie się przez niejedzenie to najgłupsze co można sobie wyobrazić - mówi Bożena Stachura, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń