X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Muzyki Filmowej. Wieczór z twórczością Lucjana Kaszyckiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 19:32
Drugi dzień XVI Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi mija pod znakiem twórczości Lucjana Kaszyckiego, bohatera tegorocznej imprezy.
Audio
  • XVI Festiwal Muzyki Filmowej - relacja Pawła Sztompke (Sobota z Radiową Jedynką)
Festiwal Muzyki Filmowej. Wieczór z twórczością Lucjana Kaszyckiego
Foto: sxc.hu

Lucjan Kaszycki to kompozytor, aranżer, publicysta muzyczny i profesor sztuk muzycznych. W Łodzi przypomniane zostaną jego najsłynniejsze partytury. Najważniejszym punktem wieczornego koncertu symfonicznego będzie jednak piosenka "Pamiętasz była jesień". Muzyczny motyw z filmu "Pożegnania" Wojciecha Jerzego Hasa to również kompozycja Lucjana Kaszyckiego.

- Ta piosenka na wiele lat stała się najważniejszym przebojem powojennego polskiego kina. W filmie Hasa wspaniale śpiewała ją Sława Przybylska. I to właśnie ona również jest dziś z nami, żeby przypomnieć nam raz jeszcze o tym utworze - relacjonował w "Sobocie z Radiową Jedynką" Paweł Sztompke.

Partytury Lucjana Kaszyckiego wykona Orkiestra Symfoniczna Teatru Muzycznego w Łodzi. Natomiast piosenkę "Pamiętasz, była jesień" Sława Przybylska zaśpiewa przy akompaniamencie Janusza Tylmana.

XVI Festiwal Muzyki Filmowej odbywa się pod patronatem radiowej Jedynki.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Colargol i Uszatek. Se-ma-for to Hollywood w skali mikro

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 16:06
Dawno, dawno temu, gdy z małego ekranu nie straszyły dzieci japońskie potworki, mogliśmy podziwiać przygody kotów Filemona i Bonifacego, Misia Uszatka i Colargola. Filmy powstały w łódzkiej wytwórni filmów lalkowych i rysunkowych Se-ma-for.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Kumorek w leśmianowskiej aurze śmierci

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 12:36
- Leśmian towarzyszy mi od lat. Nigdy nie sądziłam, że będę miała odwagę sięgnąć po jego twórczość i przetworzyć ją przez siebie. Długo po prostu zaczytywałam się w jego wierszach - w radiowej Jedynce aktorka opowiada o swoim recitalu "Śmiercie", książkach i... przepisach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pamiętasz, była jesień", czyli święto muzyki Lucjana Kaszyckiego

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 16:41
Jego piosenki śpiewali m.in. Sława Przybylska, Piotr Szczepanik, Joanna Rawik i Irena Santor, a muzyka wypełniła ponad czterdzieści filmów. Lucjan Kaszycki jest bohaterem i gościem XVI Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi.
rozwiń zwiń