Grzegorz Wilk: wybrałem inną drogę niż talent show

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 17:02
- Od wielu lat na polskiej scenie nie pojawił się nikt, kto nie brał udziału w jednym z programów typu talent show. Ja próbuję iść inną drogą. Nie ukrywam, że wielkie nadzieje wiążę z moja nową płytą - mówił w Jedynce Grzegorz Wilk.
Audio
  • Grzegorz Wilk o debiutanckiej płycie "Flow" (Leniwa niedziela/Jedynka)
Grzegorz Wilk
Grzegorz WilkFoto: Piotr Grabka/PR

W lutym ukazała się debiutancka płyta Grzegorza Wilka - "Flow". Gość "Leniwej niedzieli" sam skomponował większość piosenek, a także napisał testy. Z własnych pieniędzy sfinansował również wydanie albumu. Jednak nie tylko z tych powodów, jak zapewnia artysta, jest to propozycja wyjątkowa na polskim rynku muzycznym.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

- Chciałem umieścić na tej płycie wszystkie pełnowartościowe piosenki. Nie ośmieliłbym się zaproponować słuchaczowi  za cenę 30-40 złotych wybrakowany produkt. Nie wiem jak to dokładnie wygląda na rynku, ale nie słyszałem, żeby wszystkie 11 utworów było pełnowartościowych. Ja postarałem się tak zrobić i, z tego co wiem, to mi się udało - podkreślał Grzegorz Wilk.

Z wykształcenia Grzegorz Wilk jest socjologiem. W latach 2004 - 2006 był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Od wielu lat współpracuje również z Piotrem Rubikiem. - Zwiedziliśmy wzdłuż i wszerz całe Stany Zjednoczone, graliśmy wszędzie w Polsce i na Słowacji. To są głównie koncerty na żywo. To są ekstremalne piosenki, bo Piotr nie pisze łatwych kompozycji. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że mogę pracować z tuzami polskiej muzyki, bo to przecież nie tylko Piotr Rubik, ale również Włodzimierz Korcz - tłumaczył wokalista.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Janson: na nowej płycie Varius Manx nie chcemy uciekać od żywiołu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 07:32
- Staramy się łączyć nowe trendy z tym co zawsze charakteryzowało nasz zespół. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć złoty środek, ale bez uciekania zanadto w ten, jak ja to nazywam, plastik - mówił w Jedynce o nowej płycie Varius Manx lider zespołu, Robert Janson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Garou o swojej twórczości: kieruję się emocjami

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 00:11
- Ich ciągłe przekazywanie może się wydać nieco szalone, ale to warunek mojej autentyczności - powiedział w radiowej Jedynce kanadyjski piosenkarz i multiinstrumentalista. Jego piosenki odniosły wielki sukces również w Polsce, a on sam był jednym z nielicznych zagranicznych artystów, którzy wystąpili na festiwalu w Opolu.
rozwiń zwiń