Kobiety metamuzyczne pokazują, jak można żyć pięknie i z pasją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 15:49
- To kobiety różnych pokoleń wykonujące różne gatunki muzyczne, ale również osoby, które muzyką żyją, chociaż jej nie wykonują - mówi Artur Cieślar o bohaterkach swojej książki "Kobieta metamuzyczna". To zbiór opowieści nie tylko o muzyce, ale i kobiecej duszy.
Audio
  • Artur Cieślar o spotkaniach z bohaterkami książki "Kobieta metamuzyczna" (Niedziela z Jedynką)
Na książkę Artura Cieślara Kobieta metamuzyczna złożyły się rozmowy z m.in.: Grażyną Łobaszewską, Marią Szabłowską, Katarzyną Nosowską i Krystyną Jandą
Na książkę Artura Cieślara "Kobieta metamuzyczna" złożyły się rozmowy z m.in.: Grażyną Łobaszewską, Marią Szabłowską, Katarzyną Nosowską i Krystyną JandąFoto: D.Kawka/W.Kusiński/Polskie Radio/PAP/Rafał Guz

Muzyka jest punktem wyjścia rozmów, w których przewijają się kwestie ważne, dotyczące życia i naszych wyborów. - Bardzo lubię takie tematy poruszać w moich książkach - przyznaje Artur Cieślar. Jego rozmówczyniami w książce "Kobieta metamuzyczna" są: Grażyna Auguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska, Jadwiga Rappé, Maria Szabłowska, Magda Umer i Elżbieta Zapendowska .

/

MUZYKA w radiowej Jedynce >>
- Te rozmowy są bardzo uczciwe w tym względzie, że każda z Was była bardzo fair na etapie autoryzacji. Miałem poczucie, że spotkaliśmy się w prawdzie i ta prawda została utrwalona. Jesteście też przykładami, jak można się spełniać uczciwie i konsekwentnie realizując swoje wybory - mówił Artur Cieślar zwracając się do Marii Szabłowskiej.

Szczególnie autora cieszy spotkanie ze Sławą Przybylską, która w książce powraca do wspomnień z dzieciństwa. - To cudna osoba, która pięknie żyje. Pani Sława jest naszym dobrem narodowym i uważam, że musimy o nią dbać, pamiętać o niej - podkreśla pisarz i reportażysta.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Dla Artura Cieślara praca nad książką była spełnieniem marzenia o spotkaniu z kobietami, które znał z nagrań lub radiowych fal. - Być artystą, to znaczy mieć określoną osobowość, pogląd. Uważam, że  wszystkie z tych artystek mają określony przekaz i tajemnicę. Spotkanie z prawdziwym artystą jest dla mnie bardzo ważne - wyjaśnia.

Czego autor nauczył się od swoich rozmówczyń i dlaczego rozmowa z Krystyną Jandą - aktorką śpiewającą, która uważa, że bardziej mówi niż śpiewa - była najtrudniejsza? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marii Szabłowskiej z Arturem Cieślarem.

"Niedziela z radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 10.00 a 20.00.

(asz, ei)

Czytaj także

Krystyna Janda wraca do "Medei". Główne role zagrają dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 18:19
- Jestem za tym, żeby zarówno sposób grania, jak i porozumiewania się z widzem wynikał z tematu, a nie z założenia poza tekstem – mówiła w Jedynce Krystyna Janda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie, Rock And Roll i Inne Nałogi". Od tej książki nie można się oderwać

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 13:00
- Nie trzeba się odrywać. Trzeba czytać non-stop - powiedział Krzysztof Szewczyk, który razem z dziennikarką radiowej Jedynki Marią Szabłowską napisał książkę "Ludzkie Gadanie: Życie, Rock And Roll i Inne Nałogi".
rozwiń zwiń