X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobiety metamuzyczne pokazują, jak można żyć pięknie i z pasją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 15:49
- To kobiety różnych pokoleń wykonujące różne gatunki muzyczne, ale również osoby, które muzyką żyją, chociaż jej nie wykonują - mówi Artur Cieślar o bohaterkach swojej książki "Kobieta metamuzyczna". To zbiór opowieści nie tylko o muzyce, ale i kobiecej duszy.
Audio
  • Artur Cieślar o spotkaniach z bohaterkami książki "Kobieta metamuzyczna" (Niedziela z Jedynką)
Na książkę Artura Cieślara Kobieta metamuzyczna złożyły się rozmowy z m.in.: Grażyną Łobaszewską, Marią Szabłowską, Katarzyną Nosowską i Krystyną Jandą
Na książkę Artura Cieślara "Kobieta metamuzyczna" złożyły się rozmowy z m.in.: Grażyną Łobaszewską, Marią Szabłowską, Katarzyną Nosowską i Krystyną JandąFoto: D.Kawka/W.Kusiński/Polskie Radio/PAP/Rafał Guz

Muzyka jest punktem wyjścia rozmów, w których przewijają się kwestie ważne, dotyczące życia i naszych wyborów. - Bardzo lubię takie tematy poruszać w moich książkach - przyznaje Artur Cieślar. Jego rozmówczyniami w książce "Kobieta metamuzyczna" są: Grażyna Auguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska, Jadwiga Rappé, Maria Szabłowska, Magda Umer i Elżbieta Zapendowska .

/

MUZYKA w radiowej Jedynce >>
- Te rozmowy są bardzo uczciwe w tym względzie, że każda z Was była bardzo fair na etapie autoryzacji. Miałem poczucie, że spotkaliśmy się w prawdzie i ta prawda została utrwalona. Jesteście też przykładami, jak można się spełniać uczciwie i konsekwentnie realizując swoje wybory - mówił Artur Cieślar zwracając się do Marii Szabłowskiej.

Szczególnie autora cieszy spotkanie ze Sławą Przybylską, która w książce powraca do wspomnień z dzieciństwa. - To cudna osoba, która pięknie żyje. Pani Sława jest naszym dobrem narodowym i uważam, że musimy o nią dbać, pamiętać o niej - podkreśla pisarz i reportażysta.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Dla Artura Cieślara praca nad książką była spełnieniem marzenia o spotkaniu z kobietami, które znał z nagrań lub radiowych fal. - Być artystą, to znaczy mieć określoną osobowość, pogląd. Uważam, że  wszystkie z tych artystek mają określony przekaz i tajemnicę. Spotkanie z prawdziwym artystą jest dla mnie bardzo ważne - wyjaśnia.

Czego autor nauczył się od swoich rozmówczyń i dlaczego rozmowa z Krystyną Jandą - aktorką śpiewającą, która uważa, że bardziej mówi niż śpiewa - była najtrudniejsza? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marii Szabłowskiej z Arturem Cieślarem.

"Niedziela z radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 10.00 a 20.00.

(asz, ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Janda wraca do "Medei". Główne role zagrają dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 18:19
- Jestem za tym, żeby zarówno sposób grania, jak i porozumiewania się z widzem wynikał z tematu, a nie z założenia poza tekstem – mówiła w Jedynce Krystyna Janda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie, Rock And Roll i Inne Nałogi". Od tej książki nie można się oderwać

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 13:00
- Nie trzeba się odrywać. Trzeba czytać non-stop - powiedział Krzysztof Szewczyk, który razem z dziennikarką radiowej Jedynki Marią Szabłowską napisał książkę "Ludzkie Gadanie: Życie, Rock And Roll i Inne Nałogi".
rozwiń zwiń