Maria Sadowska i wybory okrutne: na starość wybrałabym film

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 17:21
- Zawsze marzyłam o tym, by robić filmy i śpiewać. Zaczęłam od muzyki, ale już jako dziecko w programie telewizyjnym robiłam swoje pierwsze teledyski. Później zauważyłam, że moje życie układa się cyklami: filmowy, muzyczny, filmowy... - opowiadała Maria Sadowska w radiowej Jedynce.
Audio
  • Maria Sadowska o muzyce, filmie i współpracy z młodymi wokalistami (Niedziela z Jedynką)
Maria Sadowska
Maria SadowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Obie pasje wokalistka, scenarzystka i reżyserka rozwija równolegle, w obu odnosi sukcesy i jest przesiąknięta tymi formami sztuki. - Gdyby teraz ktoś kazał mi wybierać, to byłoby okrutne i nie wiem, co bym zrobiła. Na starość jednak wybrałabym film, bo kino wymaga dojrzałości, wyciszenia, skupienia - podkreśliła Maria Sadowska w "Niedzieli z Jedynką" .

Dziś kojarzymy ją głównie ze szklanym ekranem, gdyż w programie "The Voice of Poland" zajmuje się trenowaniem młodych wokalistów. To właśnie jej podopieczni w dwóch kolejnych edycjach programu docierali na sam szczyt. Ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Ziółko kilka dni temu wygrał konkurs SuperDebiutów na Festiwalu w Opolu. - To jest wielki talent, ma w swoim głosie ogromny power. W pełni zasługiwał na tę nagrodę - mówiła w rozmowie z Marią Szabłowską.

Choć bycie trenerem w programie wymaga dużego zaangażowania, to Maria Sadowska nie przestaje realizować własnych zawodowych marzeń i planów. - Rzeczywiście program zabrał mi dużo energii, ale nie mogę powiedzieć, że zaniedbałam muzykę, bo nagrałam w tym czasie "Jazz na ulicach", promowałam ją i jesteśmy w nieustającej trasie koncertowej - powiedziała w Jedynce

Maria Sadowska: na tej płycie odreagowuję stres, który towarzyszy mi jako reżyserce >>>

Tryb życia muzyka bywa jednak wyczerpujący i wokalistka zaczyna już tęsknić za wyciszeniem, które daje jej praca przy filmie. - Napisałam w tym roku trzy scenariusze i walczymy o ich realizację. Najważniejszy kontynuuje trochę temat "Dnia kobiet", będzie to thriller polityczny mówiący o prawach kobiet - zapowiedziała.

Dlaczego główną rolę w "Dniu kobiet" powierzyła Katarzynie Kwiatkowskiej? Jaką Maria Sadowska ma receptę na udaną karierę muzyczną? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą prowadziła Maria Szabłowska.

"Niedziela z radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 10.00 a 20.00.

(asz/bch)

Czytaj także

Długa droga od śmiechu do łez (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 16:48
Katarzyna Kwiatkowska kojarzona była dotychczas z ról komediowych. Ale ostatnio zabłysnęła rolą w filmie "Dzień kobiet" w reżyserii Marii Sadowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Sadowska: na tej płycie odreagowuję stres, który towarzyszy mi jako reżyserce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 17:45
- Jeśli chodzi o film, to dalej będę chciała zajmować się poważnymi tematami. Natomiast za pomocą muzyki mam zamiar odreagowywać – mówiła w radiowej Jedynce Maria Sadowska w dniu premiery swojej nowej płyty "Jazz na ulicach".
rozwiń zwiń