X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Passent: "Sześć oceanów" to dość wyrafinowana muzyka

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 15:54
- Antologia twórczości Agnieszki Osieckiej nie mieści w głównym nurcie. W przeciętnej rozgłośni nie trafiłaby na playlistę - mówiła w Jedynce córka poetki i autorki tekstów.
Audio
  • Agata Passent o antologii twórczości Agnieszki Osieckiej "Sześć oceanów"
Agata Passent  zajmuje się ocaleniem od zapomnienia twórczości Agnieszki Osieckiej
Agata Passent zajmuje się ocaleniem od zapomnienia twórczości Agnieszki OsieckiejFoto: T.Jaremczak/Polskie Radio

Agata Passent, jako prezes Fundacji Okularnicy, zajmuje się ocaleniem od zapomnienia twórczości po swojej mamie Agnieszce Osieckiej. - Robimy swoje, żeby zacytować innego mistrza piosenki. Opiekujemy się tym, co mama zostawiła - przyznała w audycji "Niedziela z Jedynką"

Siedemnaście lat od ukazania się antologii "Pięć oceanów", na którą piosenki wybrała sama Agnieszka Osiecka, Polskie Radio wydało jej rozszerzoną wersję. W boxie znalazła się dodatkowa szósta płyta. - Przy szóstym oceanie zabrakło mamy. Postanowiliśmy umieścić na niej utwory, które nagrano i wyprodukowano po jej śmierci - tłumaczyła rozmówczyni Marii Szabłowskiej.

Tytułowy "Szósty Ocean", to piosenki w interpretacji najmłodszej generacji artystów, m.in. Laureatów Konkursów "Pamiętajmy o Osieckiej". Są wśród nich m.in. Magdalena Smalara, Hanka Wójciak, Marcin Januszkiewicz, Mela Koteluk i Iwona Loranc.

Agata Passent tłumaczyła, że "Szósty Ocean" nazwano zielonym, bo był to ulubiony kolor jej mamy. Poza tym kojarzy się z utworem "Zielono mi”. To też kolor nadziei na powstanie kolejnych ciekawych wersji piosenek Agnieszki Osieckiej.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Jedynką

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Agata Passent

Data emisji: 30.11. 2014

Godzina emisji: 11.12

tj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamiętniki Agnieszki Osieckiej. "To nie infantylne opowiastki"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 18:30
- Mama zaczęła pisać pamiętnik mając 9 lat i pierwsza część obejmie te najwcześniejsze lata. To fascynująca lektura, to pierwsze fascynacje literackie, konflikty z rodzicami i oczywiście miłości - pierwszą część "Dzienników" Agnieszki Osieckiej zapowiada córka poetki.
rozwiń zwiń