Bończyk, Majewska, Wodecki i Korcz kolędują. "Wzruszajmy się i bądźmy naiwni"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 13:46
- Kolęda ma w sobie naiwność, a wiara w to, że na pewno będzie lepiej jest niezbęd, by przyzwoicie żyć - mówił w Radiowej Jedynce Włodzimierz Korcz.
Audio
  • Bończyk, Majewska, Wodecki i Korcz o płycie "...kolędują" (Niedziela z Radiową Jedynką)
Z kolędnikami Włodzimierzem Korczem, Olgą Bończyk i Alicją Majewską rozmawiała Maria Szabłowska
Z kolędnikami Włodzimierzem Korczem, Olgą Bończyk i Alicją Majewską rozmawiała Maria SzabłowskaFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

Kompozytor zebrał wspaniałych artystów: Olgę Bończyk, Alicję Majewską i Zbigniewa Wodeckiego, by nagrać wspólną płytę "...kolędują". Znalazły się na niej znane kolędy oraz kompozycje Włodzimierza Korcza, do których teksty napisali m.in. Wojciech Młynarski i Ernest Bryll.

Materiał wykonywany po raz pierwszy 24 lata temu przez m.in. Andrzeja Zauchę i Łucję Prus zaaranżowano na nowo. - Po latach wspólnego grania znanych utworów ten materiał powinien się nudzić. Jednak opracowania Włodzimierza Korcza ubarwiają je - tłumaczył Zbigniew Wodecki.

W doborowym gronie muzyków, którzy nagrali płytę, debiutuje Olga Bończyk. Jak tłumaczyła, traktuje to jako wielkie zawodowe wyróżnienie. - Znaleźć się w tym składzie to naprawdę wielki zaszczyt -powiedziała.

Album "...kolędują" doskonale komponuje się ze świątecznym czasem radości, wzruszeń oraz wspomnień. - Zawód piosenkarza ma wtedy sens, gdy chociaż jedna łza wzruszenia zostanie uroniona przez naszego widza. A kolędy dają tę możliwość - przekonywała z kolei Alicja Majewska.

Artystów można też usłyszeć na żywo. Najbliższe koncerty dadzą w poniedziałek i we wtorek 29-30 grudnia w warszawskim teatrze Roma.

Tytuł audycji: Niedziela z Radiową Jedynką

Prowadziła: Maria Szabłowska

Goście: Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Olga Bończyk

Data emisji: 28.12.2014

Godzina emisji: 11.15

tj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie jak kolęda, czyli nie tylko Wham! i "Last Christmas"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 17:39
- Istnieją osoby, które uważają tę piosenkę za kolędę - mówił w specjalnym wydaniu "Bez tajemnic" poświęconym świątecznym piosenkom Zbigniew Zegler, szef muzyczny Radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń