Andrzej Piaseczny: "Kalejdoskop" to najlepsza płyta, jaką mogłem nagrać

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 16:05
- Nie chcę wyjść na zadufanego w sobie, ale naprawdę jestem dumny z tego co zrobiłem. To dla mnie wyjątkowa płyta. Mam nadzieję, że po jej przesłuchaniu słuchacze się ze mną zgodzą - mówi piosenkarz.
Audio
  • Andrzej Piaseczny o płycie "Kalejdoskop", swoich urodzinach i współpracy z Sewerynem Krajewskim (Leniwa niedziela/Jedynka)
Andrzej Piaseczny jest bardzo zadowolony z płyty Kalejdoskop. Do sklepów ma ona trafić w marcu
Andrzej Piaseczny jest bardzo zadowolony z płyty "Kalejdoskop". Do sklepów ma ona trafić w marcu Foto: W. Kusiński/PR

Płyta "Kalejdoskop" ma ukazać się w marcu. Znajdą się na niej znane piosenki z lat. 90 ubiegłego wieku polskich wykonawców, m.in. Kayah, Edyty Bartosiewicz, Roberta Gawlińskiego i Myslovitz, w interpretacji Andrzeja Piasecznego. - Zwykle o tych utworach myśli się: "Lepiej nie można tego było zrobić". Być może to prawda, ale można odrobinę inaczej i na pewno nie gorzej - tłumaczy gość Jedynki.

Mówiąc o swoje najnowszej płycie, artysta wraca wspomnieniami do 1996 roku, gdy był u szczytu popularności po ukazaniu się albumu "Sax & Sex" Roberta Chojnackiego. - Gdy odebrałem Fryderyka i zszedłem ze sceny lider zespołu Mafia, Zdzisiek Zioło powiedział do mnie: "Wiesz co Andrzej, a teraz powinieneś na tę nagrodę zasłużyć”. Mam wrażenie, że płytą "Kalejdoskop" spłacam tamten dług - podkreśla Andrzej Piaseczny.

/We wtorek 6 stycznia piosenkarz obchodził będzie swoje, jak sam zdradza, 44. urodziny. - Udawanie, że zegar się cofa nie ma sensu - uśmiecha się jubilat.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Andrzej Piaseczny (piosenkarz)

Data emisji: 4.01.2015

Godzina emisji: 11.19

pg, ac

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: Robert Chojnacki to żaden wokalista

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 10:00
- Jest za to świetnym kompozytorem i instrumentalistą. Gdy postanowił rozpocząć karierę solową początkowo szukał nawet nie tyle wokalisty, co autora tekstów. Tak to się wszystko zaczęło - mówił w Jedynce o płycie "Sax & Sex" Andrzej Piaseczny, bohater cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piaseczny: od spotkania z Krzysztofem Krawczykiem zacząłem pisać dobre teksty

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 11:00
- Napisałem dwie piosenki, które - wykonane przeze mnie - miałyby zupełnie inny wymiar. Krzysztof, jako osoba życiowo stojąca w innym miejscu, umiał świetnie przekazać ich sens - mówił w Jedynce Andrzej Piaseczny, bohater cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń