Jurek Owsiak: dzięki Wam zmieniamy rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 19:20
- Bawcie się razem z nami, namawiam żebyście byli z nami do końca - mówił w Radiowej Jedynce szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Audio
  • Jurek Owsiak o XXIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Niedziela z Radiową Jedynką)
  • Sprzęt WOŚP jest w każdym polskim szpitalu. Dziś zbierają ci, którzy wcześniej korzystali z pomocy Orkiestry (Sygnały dnia/Jedynka)
Jurek Owsiak nie krył zadowolenia z XXIII Finału WOŚP
Jurek Owsiak nie krył zadowolenia z XXIII Finału WOŚPFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Jurek Owsiak tłumaczył, że to, co dzieje się podczas XXIII Finału w sztabie WOŚP,  przerasta jego oczekiwania. - Robimy niezwykle dobrą rzecz. Gdy widzę zdjęcia z całej Polski, kolorowe obrazki, to widać, że wszyscy się świetnie bawią - dodał Owsiak.

Szef WOŚP przyznał, że XXIII Finał pokazuje również naszą aktywność. - Mamy wielu gości zza granicy, którzy nie mogą wyjść z podziwu, że Polacy tak świetnie potrafią się bawić - powiedział Owsiak.

Owsiak podziękował też wszystkim, którzy licytowali złote serduszko nr 90 na antenie Radiowej Jedynki. Jego numer nie jest przypadkowy, bo w tym roku przypada jubileusz 90-lecia Polskiego Radia. - Jestem w szoku, że udało się wylicytować taką kwotę - powiedział. Ostatecznie serduszko nr 90 wylicytował pan Bogdan Trocewicz z Warszawy. Zapłacił za nie 37 440 zł.

Licytacja serduszka WOŚP nr 90 w Radiowej Jedynce >>>

W tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów. XXIII Finał WOŚP będzie trwał aż do północy.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Radiową Jedynką

Rozmawiała: Dorota Świerczyńska

Gość: Jurek Owsiak

Data emisji: 11.01

Godzina emisji: 18.10

tj/kd

Czytaj także

Serduszko nr 90 może być Twoje. Ostatnie minuty licytacji

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 15:23
Radiowej Jedynki nie mogło zabraknąć na XXIII Finale WOŚP. Na naszej antenie trwa licytacja złotego serduszka nr 90. Numer nie jest przypadkowy, bo w tym roku przypada również jubileusz 90-lecia Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Fundacji WOŚP: nie zastępujemy Ministerstwa Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 18:41
- Nie chodzi nam o łatanie dziur. Prozdrowotne fundacje nie są polskim wynalazkiem, ale w ich realizacji jesteśmy mistrzami świata - mówił w Jedynce prof. Bogdan Maruszewski
rozwiń zwiń