Współzałożyciel Fundacji "Wygrajmy Razem": wiem, ile może zdziałać pasja

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 18:14
- Oboje z Karolina jesteśmy osobami niepełnosprawnymi i wiemy, jak ważną rolę terapeutyczną i rehabilitacyjną może pełnić muzyka. Dlatego staramy się pomagać innym, żeby też mogli tę pasję w sobie rozwijać - mówi Łukasz Baruch.
Audio
  • Łukasz Baruch o Fundacji "Wygrajmy razem" (Niedziela z Jedynką)
- Wszystkim dzieciakom i młodzieży życzę, żeby kwiat sztuki zakwitł w Waszych sercach, głowach oraz umysłach i obudził w Was wizję pięknych świąt, które nadchodzą - mówi Łukasz Baruch
- Wszystkim dzieciakom i młodzieży życzę, żeby kwiat sztuki zakwitł w Waszych sercach, głowach oraz umysłach i obudził w Was wizję pięknych świąt, które nadchodzą - mówi Łukasz BaruchFoto: Leszek Szymański/PAP

W niedzielę (18.10) już po raz 14. wystartowała akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki". W tym roku pieniądze z licytacji będą trafią na konto Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wygrajmy Razem", którą założyli wspólnie Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska.

- Naszym celem jest przede wszystkim aktywizacja osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w różnych dziedzinach kultury i sztuki. Sam 10 lat temu w wyniku wypadku samochodowego straciłem wzrok. Terapią okazała się dla mnie muzyka. Dzięki niej mogłem zapomnieć o tym, co przykrego mnie spotkało - tłumaczy laureat Festiwalu Piosenki Zaczarowanej z 2007 roku.

Co Fundacja "Wygrajmy Razem" zawdzięcza Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", dowiesz się z nagrania audycji.

Regulamin konkursu "Choinki Jedynki" - "Magia świąt" >>>

Wszystkie informacje (zasady konkursu, niezbędne formularze itp.) oraz zdjęcia obrazów prezentowane będą pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Jedynką

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Łukasz Baruch (współzałożyciel Fundacji "Wygrajmy Razem")

Data emisji: 18.10.2015

Godzina emisji: 15.41

pg/bch

Czytaj także

Anna Dymna: bardzo już tęskniłam za "Choinkami Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 13:56
- Cały rok czekam na ten czas radości. Zdążyłam zrobić już nawet jedną szopkę. Namawiam wszystkie dzieci, żeby również przygotowały swoje prace – mówi Anna Dymna, aktorka i założycielka Fundacji "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń