Katarzyna Żak: ta płyta to karkołomny pomysł

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 18:07
- Zwróciłam się do najlepszych autorów tekstów w Polsce z wielką prośbą, żeby napisali dla mnie po jednej piosence, które będą takie jak ja: pełne energii i humoru. Trochę się to udało, a trochę nie - mówi aktorka.
Audio
  • Katarzyna Żak o płycie "Bardzo przyjemnie jest żyć" (Niedziela z Jedynką)
- To bardzo osobista płyta. Aż sama nie wierzę, że udało się ją nagrać - mówi Katarzyna Żak
- To bardzo osobista płyta. Aż sama nie wierzę, że udało się ją nagrać - mówi Katarzyna ŻakFoto: Ireneusz Sobieszczuk/TVP/PAP

W styczniu 2016 roku ukaże się płyta Katarzyny Żak "Bardzo przyjemnie jest żyć". Znajdzie się na niej 13 utworów. - Właściwie każdy z nich jest inny. Na początku chciałam nawet, żeby tytuł brzmiał "Od Sasa do Lasa", ale powiedziano mi, że to nie jest dobry pomysł - śmieje się gość radiowej Jedynki.

Ostatecznie tytuł krążka wziął się od piosenki napisanej przez Jana Wołka. - To piękny, niezwykle  przewrotny utwór. Opowiada o celebrytach - zdradza Katarzyna Żak. Wśród autorów tekstów, którzy przyjęli zaproszenie do współpracy, znaleźli się również m.in. Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Piotr Bukartyk i Stanisław Wielanek. - Co ciekawe, choć teksty na płycie są kobiece, tylko jeden z nich napisała kobieta - podkreśla aktorka i piosenkarka.

Kto odpowiada za stronę muzyczną płyty "Bardzo przyjemnie jest żyć", dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Niedziela z Jedynką

Prowadzi: Małgorzata Kościelniak

Gość: Katarzyna Żak (aktorka, piosenkarka)

Data emisji: 20.12.2015

Godzina emisji: 15.22

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Żak: śpiewam dzięki Wojciechowi Młynarskiemu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 08:00
- To on zauważył mnie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wyreżyserował mój recital, dobrał utwory. Dla mnie, młodej i nikomu wtedy nie znanej aktorki, taka propozycja od poety polskiej piosenki, była niezwykłą przygodą - opowiada Katarzyna Żak i zaprasza na II Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego.
rozwiń zwiń