X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sposób na piosenkę? Samołyk: szukam śpiewnych fraz

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 14:48
- Śpiewanie przed publicznością był dla mnie nie lada wyzwaniem – wspominał w "Leniwej Niedzieli” wokalista Janek Samołyk, którego płyta "Problem z wiernością” wydana przez Polskie Radio, właśnie ukazała się na rynku.
Audio
Janek Samołyk
Janek SamołykFoto: materiały promocyjne

Pochlebne opinie, które zebrał poprzedni album oraz nagrody, które zdobył artysta (Konkurs Młodych Zespołów – Jarocin 2010 oraz Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk na IX Festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego – Tczew 2010), pozwalają na stwierdzenie, że Janek Samołyk  miał nie tylko udany debiut, ale ma już swoich odbiorców – zwolenników muzyki z pogranicza brytyjskiego rocka i poezji śpiewanej.

Jego album "Problem z wiernością” to już druga płyta wydana przez Polskie Radio (w 2010 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Wrocław”). Jan Samołyk mówił, że bardzo cieszy się z tego, że jest doceniany przez to medium.

>>>Najnowszy, jak i poprzedni album "Wrocław można zakupić na stronie sklep.polskieradio.pl<<<

Janek Samołyk w "Leniwej niedzieli” przyznał się do tego, że pierwszą piosenkę, którą uznał za wystarczająco dobrą do publicznej prezentacji, napisał gdy miał 15 lat. Więcej czasu zajęło mu to, by wyjść i śpiewać przed widownią. Początkowe występy poprzedziły lata pisania i grania. Jego pierwsza piosenka miała tytuł "Koniec roku” i dotyczyła "bomby milenijnej”, lęku przed tym, że pierwszego stycznia 2000 roku "wysiądą wszystkie komputery”.

- Wyjść i zagrać publicznie to nie był dla mnie problem, ale żeby zacząć publicznie śpiewać, to tak. Zaczynałem jako osoba, która układała piosenki i grała na gitarze i dośpiewywała chórki – wspominał.

Janek Samołyk zwierzał się, że nie ma recepty na pisanie piosenek, każda "przyszła” do niego inną drogą. Zwracał uwagę, że dobra piosenka potrzebuje śpiewnej frazy, zawierającej fragment melodii i tekstu.

- To przykuwa moją uwagę, to jest takie źródło, które potem jest obudowywana reszta – podkreślił.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Regina Spektor ujawnia kawałek z najnowszej płyty

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 20:07
"Small Town Moon" zapowiada album "What We Saw From The Cheap Seats”, który ma się wkrótce ukazać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Samołyka: mieszanka rocka i poezji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 08:08
"Problem z wiernością" to drugi album Janka Samołyka, który ukaże się po dwóch latach od debiutanckiego krążka "Wrocław”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Samołyk: najważniejsze, aby dotrzeć do słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 13:24
– Nie planujemy zarabiać na tym jakiś wielkich pieniędzy, chcemy po prostu pokazać naszą muzykę. Jeśli spodoba się szerszej publiczności, kiedyś zapewne będziemy mogli to finansowo odczuć – mówi Janek Samołyk, którego "Problem z wiernością" jest naszą płytą tygodnia.
rozwiń zwiń