"Wino samotnych", czyli jak Kofta przestraszył Szafran

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 12:11
– To tekstowo bardzo ciężka piosenka, wyjątkowo refleksyjna i wzruszająca, a przez to piękna – mówiła Lora Szafran o utworze "Wino samotnych". Kompozycja powstała do słów Jonasza Kofty.
Audio
  • Lora Szafran o swojej premierowej piosence i akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"
Wino samotnych, czyli jak Kofta przestraszył Szafran
Foto: Jacek Konecki/ PR

Lora Szafran ma już w swoim repertuarze piosenki z tekstem Kofty. – Nie miałam niesyte okazji go poznać, ale od lat śpiewam kilka tekstów Jonasza Kofty. Tym bardziej więc cieszę się, że mogłam nagrać nowy tekst i to z muzyką Seweryna Krajewskiego. To ogromne przeżycie, że będę miała w repertuarze taką balladę – mówiła w studiu Pierwszego Programu Polskiego Radia artystka. A słuchacze mieli wyjątkową okazję usłyszeć utwór po raz pierwszy.

Bałam się, jak ja to uniosę

Tekst piosenki podarowała jej żona pisarza - Jaga Kofta. – Zadzwoniłam do Seweryna z propozycją napisania muzyki, a on zrobił to w jedną noc! Posłuchałam, jak sam śpiewa ją z gitarą i przyznam szczerze, że bardzo się wzruszyłam. Bałam się, jak ja to uniosę. Zrobiłam swoją wersję i chciałam, żeby pojawiła się jeszcze w teraz, w związku z 70. rocznicą urodzin Kofty. To smutna, ale wzruszająca i ponadczasowa piosenka – opowiadała Lora Szafran. 

Artystka opowiadała także o swojej ostatniej płycie z piosenkami Leonarda Cohena. Album "Sekrety życia według Leonarda Cohena” to 12 piosenek z polskimi tekstami i w zupełnie nowych aranżacjach.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. Z Lorą Szafran rozmawiała Maria Szabłowska.

----------------------------------------------

Lora Szafran wspiera akcję charytatywną "Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.  Zapraszamy do udziału i pomocy najbardziej potrzebującym. Więcej informacji TU.

(ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

65. urodziny Seweryna Krajewskiego (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 08:00
- W życiu chodzi o to żeby napisać parę dobrych piosenek, które pożyją dłużej niż autor - mówił muzyk przed ponad rokiem w Jedynce. Z okazji jubileuszu artysty przypominamy ten wywiad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran zaśpiewała Cohena w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 07:00
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej Lora Szafran przedstawiła piosenki z nowego albumu "Sekrety życia według Leonarda Cohena".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: nie wykonuję Cohena na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 07:00
Jej ostatni album "Sekrety życia według Leonarda Cohena" zyskał już status złotej płyty. Z nowym materiałem wystąpi w lipcu na IV Festiwalu Piosenki Inteligentnej "Bez Lipy" w Olsztynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Co to jest miłość. Urodziny Jonasza Kofty" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 15:00
Taki tytuł nosił jubileuszowy koncert, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Można go było słuchać na antenie Trójki oraz na naszej stronie internetowej.
rozwiń zwiń