Eleni: na próby chóru się nie spóźniam

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 15:00
- Te Święta są rodzinne, one są po to, byśmy usiedli przy stole i mieli dla siebie czas, byli ze sobą - mówiła piosenkarka w Jedynce.
Audio
  • - Zostawiłam miłości ślad - Eleni o swojej muzyce opowiadała Zbigniewowi Krajewskiemu (Jedynka)
Eleni
Eleni Foto: PR/W. Kusiński

- Wielki Tydzień jest dla mnie bardzo ważny. Należę w Poznaniu do parafialnego chóru i co roku przygotowujemy każdy dzień Triduum - dodała i podkreśliła, że współtworząc chór z osobami różnych zawodów nie tworzy bariery z racji swojej drogi życiowej.

- Tak samo uczę się pieśni jak wszyscy. Muszę dużo pracy włożyć w to, by nauczyć sie "Gaude Mater" czy "Ave Verum" Mozarta - dodała w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.

Święta Eleni spędza z rodziną i stara się wtedy nie myśleć o pracy. Ale przyznała, że w związku z wydaniem nowej płyty już wkrótce wyruszy w trasę koncertową. - Na płycie znalazły się dwie piosenki Seweryna Krajewskiego, jedna młodego kompozytora Filipa Wałcerza. Zaprosiliśmy też do współpracy dwóch instrumentalistów, którzy grają na buzuki, co dajeorientalny posmak - podkreśliła.

Kiedy Eleni tęskni za słońcem Grecji? Jakie prezenty lubi najbardziej i gdzie można uzyskać więcej informacji o bieżących wydarzeniach w działalności muzycznej Artystki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Zobacz więcej na temat: Eleni Muzyczna Jedynka MUZYKA

Czytaj także

Płyta bez kuglarskich sztuczek

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 13:22
Aleksander Maliszewski (kompozytor): Nasz najnowszy album stanowi podsumowanie dwudziestu lat istnienia Alex Band.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Sienkiewicz: lubię piosenki pisane obecnie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 17:09
Lider zespołu Elektryczne gitary przyznał, że woli grać nowe piosenki, a jeśli ma grać stare to w nowych opracowaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak powstał niezapomniany przebój "Jej portret"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 16:00
"Jej portret" choć powstał 41 lat temu cały czas cieszy się popularnością u słuchaczy. O kulisach powstania piosenki mówił w "Muzycznej Jedynce" Włodzimierz Nahorny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry Boys nagrywa drugą płytę

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 15:19
- Płyta zostanie wydana po wakacjach, na początku października - mówi w "Muzycznej Jedynce" Tomasz Dąbrowski, jeden z członków zespołu.
rozwiń zwiń