Nowa płyta Braci. Wracają znad przepaści, by zmienić zdarzeń bieg

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 13:58
"Zmienić zdarzeń bieg" to tytuł najnowszej płyty Braci, grupy dowodzonej przez Piotra i Wojciecha Cugowskich. - Tytuł symbolizuje pewne zmiany wewnątrz zespołu i w nas samych - powiedział w Jedynce Piotr Cugowski.
Audio
  • "Zmienić zdarzeń bieg". Nowa płyta "Braci". Rozmowa Marii Szabłowskiej z Wojciechem i Piotrem Cugowskimi (Leniwa Niedziela/Jedynka)
Maria Szabłowska oraz Wojciech i Piotr Cugowscy w studiu Jedynki
Maria Szabłowska oraz Wojciech i Piotr Cugowscy w studiu JedynkiFoto: T.Jaremczak/PR

Na albumie Braci znalazło się 12 piosenek. Jego premiera odbędzie się we wtorek, 14 maja.

- Dłuższy czas pracowaliśmy nad nim. Tak naprawdę jest to nasz pierwszy album do którego podeszliśmy koncepcyjnie - przyznał Piotr Cugowski. Polegało to m.in. na tym, by nie było na nim słabych piosenek. - Wydaje nam się, że tego dopilnowaliśmy - dodał Piotr Cugowski.

Na nowej płycie Braci znajdzie się też utwór "Nad przepaścią”, nagrany ponad rok temu razem Edytą Bartosiewicz. - To wyszło spontanicznie. Wersję demo piosenki wysłaliśmy mailem do Edyty, a ona napisała do niej tekst w dwa dni. Widocznie utwór musiał przypaść jej do gustu. Wiedzieliśmy, że Edyta jest artystką, która chodzi własnymi drogami. Na jej odpowiedź nie liczyliśmy - wspomina Piotr Cugowski.

Bracia podkreślają jak wiele znaczy dla nich nowa płyta. - Doszliśmy do ściany. Nie wiedzieliśmy co dalej będzie. Nie bardzo czuliśmy, o czym mamy nagrywać - przyznał Piotr Cugowski. Gdy jednak nagrali "Nad przepaścią”, to okazało się, że to się ludziom podoba. - To nam dało podmuchu w żagle. Od tamtej pory minął rok i mamy płytę - powiedział Piotr Cugowski.

Bracia są dumni ze swojego ojca i nazwiska, które noszą. Podkreślają jednak, że nigdy nie korzystali z kuchennych drzwi. - To było  niemożliwe, żeby zrobić karierę  podpierając się rodzicem. Trzeba zaznaczyć własną tożsamość. Trzeba udowodnić, że się umie grać i śpiewać. Tata nie przekonałby publiczności, że tak rzeczywiście jest – powiedział Wojciech Cugowski.

Jak podkreślają ojciec nawet im nie doradza. - Działamy niezależnie. To konsekwencja obrana przez nas od samego początku. Ojciec usłyszy płytę w radiu - dodał Piotr Cugowski. 

Piosenek z płyty Braci "Zmienić zdarzeń bieg" będzie można wysłuchać już w poniedziałek o godz. 20 w na koncercie w Hard Rock Cafe w Warszawie. 

Posłuchaj rozmowy Marii Szabłowskiej z Piotrem Wojciechem Cugowskimi

tj

Zobacz więcej na temat: Edyta Bartosiewicz MUZYKA

Czytaj także

Bartosiewicz śpiewała Cugowskiemu do słuchawki

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 16:58
"Nad przepaścią" to utwór nagrany wspólnie przez Braci i Edytę Bartosiewicz. Piosenkę będzie można usłyszeć już w najbliższą sobotę podczas opolskiego koncertu "SuperPremier".
rozwiń zwiń