X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Miecugow: mieliśmy szczęście w PRL

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 13:55
- Wolność jest łatwa, nie trzeba jej kombinować. Trzeba starać się wejść na rynek. W PRL trzeba było przełamać wiele barier. Te trudności tworzyły artystów - powiedział w radiowej Jedynce dziennikarz Grzegorz Miecugow.
Audio
  • Grzegorz Miecugow: mieliśmy szczęście w PRL (Jedynka/Leniwa Niedziela)
Grzegorz Miecugow
Grzegorz MiecugowFoto: PAP/Archiwum/Tomasz Gzell

Zdaniem Miecugowa dowodem na to są teksty i piosenki  Wojciecha Młynarskiego. - Jego fenomen polega na tym, że potrafi napisać teksty niezwykłe. Zostają z nami na zawsze - powiedział Miecugow. Wymienił też Katarzynę Nosowską. Jej twórczość z kolei jest zdaniem Miecugowa dowodem na to, że w kapitalizmie też można.

Sam Miecugow ma na swoim koncie przeszłość muzyczną. W połowie lat 80. prowadził "Bublotekę" w radiowej Czwórce, czyli listę antyprzebojów. - Wtedy były cztery programy Polskiego Radia i nic więcej. Dzisiaj jest ich mnóstwo. Mamy wybór i należy to cenić. Od nas zależy czego słuchamy, co oglądamy i czym się zajmujemy. Błahą rozrywką, czy tym, by nie marnotrawić życia. Mamy jedno życie, jeden czas, jesteśmy na nie skazani, ale możemy wybrać coś fajnego - powiedział Miecugow.

Ostatnio Miecugow wydał książkę "Inny punkt widzenia". Powstała na podstawie jego programu pod tym samym tytułem w TVN24. To 21 wybranych ze 150 rozmów.  - Zostały wybrane z pewnym kłopotem. Wydaje mi się, że właściwie wszystkie mogłyby być publikowane - stwierdził Miecugow. Dlatego zastanawia się nawet nad jej drugim tomem. 

Zdaniem Miecugowa, trudno nazwać to jego książką. - To książka ludzi, którzy odpowiadają na moje pytania – powiedział. Przyznał też, że jest zakochany w tych rozmowach. - Taka rozmowa ma swoją logikę. To nie jest tak, że można przez dwie godziny zadawać różne pytania, a potem to zebrać. To jest na żywo. Ma swój początek, to jak płynięcie łódką o dwóch sterach. Ktoś, kogo pytam, wie więcej na temat tej rozmowy. To on decyduje, gdzie jest ładna zatoczka. Ja się na to godzę - wyjaśnił Miecugow.
Jego zdaniem jest to przyjemniejsze niż rozmowa z politykami. Miecugow zrezygnował zresztą z zapraszania ich do swojego programu, bo jak mówi, wie, co odpowiedzą na każde pytania. - Do naukowców i artystów jest natomiast nastawiony emocjonalnie. - Ciekaw jestem, co powiedzą - stwierdził.
Z Grzegorzem Miecugowem rozmawiała Maria Szabłowska

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Męskie Granie 2013: trasa najbardziej okazała z dotychczasowych!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 18:20
- W konkursie są zespoły i wykonawcy z różnych bajek muzycznych. Tworzy to piękną, kolorową mozaikę - mówił Piotr Stelmach w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń