X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Raczek: kino ma być naszym lustrem

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 10:45
Kino nie upada - zapewniał w Jedynce Tomasz Raczek. Krytyk filmowy uważa, że "duży ekran" odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu.
Audio
  • Tomasz Raczek o kondycji i przyszłości kina (Jedynka/Niedziela z Jedynką)
Tomasz Raczek w studiu Polskiego Radia
Tomasz Raczek w studiu Polskiego Radia Foto: A.Szozda/PR

Kino odchodzi do lamusa - takie opinie coraz częściej można znaleźć w prasie czy internecie. Wielu  z nas zamiast obejrzeć film na "dużym ekranie" woli poczekać, aż wyjdzie on na DVD. Tomasz Raczek, który był gościem radiowej Jedynki uważa, że kino jest niezbędnym elementem naszego życia. - Jestem bardzo niepoprawnym optymistą. Wierzę w kinoterapię, czyli w leczenie kinem. Wierzę w kino, jako część naszego życia, które po prostu pozwala nam dać sobie radę z tym, z czym nie nadajemy sobie rady bez niego - podkreślił krytyk filmowy.

Zdaniem Raczka w filmach, które oglądamy w kinie, znajdujemy rozwiązanie wielu problemów, z którymi mierzymy się w codziennym życiu. - Kino zawsze miało i ma do pełnienia tę samą misję. Kino ma być naszym lustrem, które pokazuje jacy jesteśmy śmieszni, a czasem pokazuje jacy jesteśmy w sytuacjach, w których nie wiemy jak postąpić. Oglądając te historie na dużym ekranie, na przykładzie innych ludzi, uczymy się jak sobie dać radę nie tylko z życiem, ale z samym sobą  - zaznaczył gość "Niedzieli z Jedynką".

Filmy obejrzane w kinie nie tylko rozwiązują nasze problemy. Tomasz Raczek uważa, że zawsze możemy natrafić na projekcję, która zmieni nasze życie. - Chodzimy do kina wiele razy w życiu. Najczęściej chodzimy po to, aby się śmiać, aby się bać lub by odpocząć, ale czasem są takie momenty, że zdarza się, że idziemy do kina obejrzeć film, który okaże się najważniejszym filmem w naszym życiu. Idąc do kina nie wiemy, że tego filmu nie zapomnimy do końca życia i że być może ten film wpłynie na nas tak bardzo, że nasze życie potoczy się inaczej - mówił w Jedynce Tomasz Raczek.

Z Tomaszem Raczkiem rozmawiał Wojciech Urban.

aj

Zobacz więcej na temat: FILM KULTURA Tomasz Raczek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie dokumenty na festiwalu w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 19:11
Ponad 100 dokumentów filmowych z całego świata, w tym z Polski mogą od dziś oglądać londyńczycy. Na festiwalu "Open City Docs" zobaczą też trzy polskie obrazy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charlie Chaplin. Kochali go Picasso, Freud i Jackson

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 16:49
Prywatnie Chaplin był podobno nieśmiały i zamknięty w sobie. Mawiał, że "ci, co rozśmieszają ludzi cenniejsi są od tych, co każą płakać" i tej zasadzie był wierny właściwie do końca swoich dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przegląd dokonań filmowych debiutantów "Młodzi i Film"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 17:43
W poniedziałek 24 czerwca rozpoczyna się w Koszalinie 32. Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W dwóch konkursach: dla twórców debiutujących filmami pełnometrażowymi oraz krótkometrażowymi.
rozwiń zwiń