Rafał Sonik: motywuje mnie pokonywanie trudności

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 15:49
- Pierwszym wyzwaniem była odległość, a następnym nawigacja – wspomniał swoje starty w rajdzie kierowca quadów, zwycięzca 36. edycję Rajdu Dakar.
Audio
  • Rafał Sonik: motywuje mnie pokonywanie trudności (W nocnym kinie/Jedynka)
Rafał Sonik stanął na najwyższym podium Rajdu Dakar 18 stycznia 2015 roku. Przywiózł ze sobą Beduina - nagrodę, którą otrzymują triumfatorzy imprezy
Rafał Sonik stanął na najwyższym podium Rajdu Dakar 18 stycznia 2015 roku. Przywiózł ze sobą Beduina - nagrodę, którą otrzymują triumfatorzy imprezyFoto: Polskie Radio

Jak tłumaczył, przy każdym starcie motywowało go pokonywanie trudności i to takich, których nie dało się przewidzieć. 

- Nie miałem pojęcia startując w pierwszym Dakarze jak to jest przejechać quadem 700 km w ciągu jednego dnia. Nigdy wcześniej nie przejechałem więcej niż 300 km, czyli co najwyżej połowę najkrótszych dakarowych odcinków. Ostatnio, na etapie argentyńskim w Dakarze, miałem do przejechania 1024 kilometry. Nigdy nie pokonywałem podobnych odległości - powiedział gość Jedynki.

Jednak to nie odległości okazały się być największym wyzwaniem. - Dopóki jedziesz, kilometry mijają. Ale jak stoisz i naprawiasz to mija czas, a kilometry nie. Największym wyzwaniem okazało się, aby sprzęt dojechał danego dnia do mety - przyznał rajdowiec.

26 grudnia Rafał Sonik ponownie wybiera się do Ameryki Południowej, by 2 stycznia stanąć na starcie kolejnego rajdu Dakar. Co go tam ciągnie?

***

Tytuł audycji: W nocnym kinie

Prowadzi: Tomasz Kin

Gość: Rafał Sonik (kierowca rajdowy)

Data emisji: 11.12.2015

Godzina emisji: 23.11

tj/asz

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: muzyka jest jak wirus

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 15:00
- Nie można się od niej opędzić - mówi aktor i wokalista w radiowej Jedynce. Już wkrótce słuchacze nie będą mogli opędzić się od dźwięków, jakie w nowym, zaskakującym projekcie zaserwuje im Jakubik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Witkowski - skandalista o życiu mnicha

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 01:25
- W literaturze brakowało mi strefy glamour, czerwonego dywanu jak w świecie filmu. Każdy literat też ma prawo pięknie się ubrać i czuć gwiazdą - uważa pisarz Michał Witkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Dakar 2016: Sonik chce zwycięstwa - jak ułan tylko quadem, który jest stadium ewolucji konia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 10:50
- Moim planem sportowym jest poprawić wynik i w Dakarze i w Pucharze Świata, a poprawić wynik to znaczy być bliżej perfekcji, bliżej tego co jest szczytem moich możliwości - mówi Rafał Sonik w rozmowie z Polskim Radiem. Za niespełna miesiąc w stolicy Argentyny - Buenos Aires, rozpocznie się 38. Rajd Dakar. Sonik, będzie w nim bronił pierwszego miejsca, które wywalczył w rywalizacji kierowców quadów w poprzednim Dakarze.
rozwiń zwiń