X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czesław Mozil wyjaśnia, dlaczego słowo emigrant drażni

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 01:38
- Mam to szczęście, że mogłem ponownie zamieszkać w Polsce. Przy moim rodzinnym stole nigdy się nie narzekało na nasz kraj - mówi Czesław Mozil.
Audio
  • Czesław Mozil opowiada o projekcie "Trylogia emigranta", poczuciu polskości i swojej twórczości (W nocnym kinie/ Jedynka)
Czesław Mozil w wieku pięciu lat wyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem do Danii, gdzie mieszkał do dwudziestego ósmego roku życia
Czesław Mozil w wieku pięciu lat wyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem do Danii, gdzie mieszkał do dwudziestego ósmego roku życiaFoto: materiały prasowe

Artysta przyznaje, że obecnie krąży wokół tematu emigracji w związku z cyklem "Trylogia emigranta", co zdaniem wielu jest komercyjnym samobójstwem. - Według niektórych słowo emigrant nie kojarzy się pozytywnie i dzieli nas wszystkich. Polska jest moim domem, choć cały czas mam poczucie, że jak tylko otwieram buzię i mówię, że jestem u siebie, to słyszę, że jestem z Belgii czy Holandii - opowiada Czesław Mozil.

W programie mówiliśmy o tym, jakie korzyści wynikają ze spojrzenia na Polskę z pewnego dystansu, za jaki utwór muzyk został najbardziej skrytykowany, kto przychodzi na koncerty Czesława Mozila i dlaczego nie jest łatwo artyście być sobą. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W nocnym kinie

Prowadzi: Tomasz Kin

Gość: Czesław Mozil (piosenkarz, kompozytor, akordeonista, absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa)

Data emisji: 5.02.2016

Godzina emisji: 23.14

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Jakubiak: w święta jedzmy tradycyjnie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 10:55
- Gdy ktoś do mnie dzwoni po jakiś wyszukany przepis na świąteczny obiad typu śledź z marakują, to pytam się "Ale po co?". I tak jak przyjdzie babka z ciotką, to powiedzą, że nie będą tego jadły, bo nie ma cebuli i oleju - mówi szef kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radzimir Dębski muzykiem został z buntu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 20:00
- W wieku 12 lat odwróciłem się od muzyki. I dlatego dzisiaj jestem muzykiem. To jest śmieszne, że całkowicie inna droga zaprowadziła mnie w to samo miejsce - mówi gość Tomasza Kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Wika inspiracją dla starych i młodych

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 01:59
- Pokazałam, że nie mając znajomości można żyć inaczej. Opłaciło się wyjść przed szereg, bo senior został zauważony - mówi działaczka społeczna DJ Wika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzech Piotrowski o poskramianiu tyranii i improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 02:09
- Jestem despotą i tyranem, ale tworząc muzykę musiałem się nauczyć otwartości, słuchania innych. To jest dla mnie bardzo dobra szkoła - mówi w radiowej Jedynce Grzech Piotrowski, jazzman.
rozwiń zwiń