X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: strefa Schengen trzeszczy w szwach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 20:00
Jednym z tematów piątkowych obrad ministrów spraw wewnętrznych UE była możliwość przywracania nawet na dwa lata kontroli na niektórych granicach wewnętrznych strefy Schengen.
Audio
  • O Rosji, Chinach, o kryzysie migracyjnym i o strefie Schengen (Więcej świata: Od Wschodu do Zachodu/Jedynka)
Granica Węgier i Słowenii
Granica Węgier i SłoweniiFoto: PAP/EPA/GYORGY VARGA

Czytaj też:
msw.jpg
Rozmowy szefów MSW o Schengen

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej Polski, Czech, Słowacji, Węgier opowiedzieli się w czwartek za utrzymaniem strefy Schengen i przeciw ”szantażowaniu” sprawą funduszy unijnych.

Tymczasem na piątkowej naradzie szefów MSW, jak podają agencje, rozmawiano m.in. o możliwości kontroli na pewnych granicach w strefie Schengen trwającej na dwa lata.

Gość Jedynki Aleksander Gubrynowicz (Instytut Studiów Politycznych PAN) zgodził się, że strefa Schengen trzeszczy w szwach, ale nadzieję pokłada w biznesie, który w jego przekonaniu będzie jej bronił. - Takie kontrole kosztowałyby bardzo wiele, największe byłyby koszty gospodarcze - zaznaczył.

IMIGRANCI W EUROPIE: SERWIS SPECJALNY >>>

Ekspert przypuszcza też, że automatyczny rozdział imigrantów i uchodźców, proponowany przez Niemcy, zapewne okazałby się nieskuteczny.

Więcej w nagraniu audycji.

W programie była mowa również o Rosji i Chinach – o tym, co łączy te państwa, a co dzieli, i o nowym pomyśle rosyjsko-chińskiej superagencji informacyjnej.

***

AudycjaWięcej świata

Prowadził: Paweł Lekki

Goście: korespondent Polskiego Radia w Moskwie Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Pekinie Tomasz Sajewicz, dr Aleksander Gubrynowicz (Instytut Studiów Politycznych PAN)

Data: 04.12.2015

Godzina:  18.15 

agkm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grupa Wyszehradzka przeciwko mini-Schengen i szantażowaniu dotacjami

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 10:48
Nie ma zgody dla mini-Schengen ani szantażowania odbieraniem funduszy unijnych - takie stanowisko przyjęli szefowie rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej. Szczegóły w "Komentarzu europejskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecja poprosiła o wsparcie. Frontex pomoże na granicach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 21:09
Komisja Europejska potwierdziła w piątek, że Grecja zwróciła się do UE o pomoc humanitarną dla przebywającym w tym kraju uchodźców. Uzgodniła też z agencją Frontex plany wsparcia w ochronie zewnętrznej granicy morskiej i lądowej.
rozwiń zwiń