Rafał Rutkowski: cieszę się, że urodziłem się Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 14:05
- Gdybym mieszkał w USA lub w innym kraju o dosyć ustabilizowanej sytuacji to nie bardzo miałbym o czym mówić - mówił w Jedynce aktor.
Audio
  • Rafał Rutkowski o swojej pracy (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Rafał Rutkowski tworzy oryginalne skrzyżowanie teatru absurdu, one-man show i stand up comedy
Rafał Rutkowski tworzy oryginalne skrzyżowanie teatru absurdu, one-man show i stand up comedyFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Rafał Rutkowski o początku swojej kariery związany jest z Teatrem Montownia, który współtworzył. Znany był jednak jedynie wąskiej grupie bywalców warszawskich klubokawiarni, gdzie wystawiał swoje "one man show". Stał się popularny, gdy ruszył z nimi w Polskę. Pojawił się też w reklamach telewizyjnych, a na swoim koncie ma również role w wielu filmach oraz serialach.

Jego najnowszy one-man show " Najśmieszniejszy człowiek w Polsce" to podróż przez cztery dekady polskiego humoru, kultury i polityki – od lat 70. ubiegłego stulecia aż po współczesność. - Będą starał się porozmawiać z widzami o naszym poczuciu humoru. To jest mój konik - powiedział Rutkowski.

Aktor tłumaczył, że ze wszystkimi komediopisarzami z którymi współpracuje, udaje mu się znaleźć wspólny język i odkryć ciekawe rzeczy, które dzieją się w naszym kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostaje patriotą. - Nic mnie tak nie inspiruje, jak przestrzeń w której przebywam, a nazywa się ona Polska - podkreślał. Jak wyjaśnił, za każdym razem, gdy zabiera się za tematykę związaną z naszym krajem to wyrusza w podróż w nieznane, która może zakończyć się śmiechem lub guzem.

Jaka jest różnica między teatrem klasycznym a "one man show"? Czym w pracy aktora jest rozmnożenie jaźni? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Po drugie stronie lustra

Prowadzi: Dorota Kołodziejczyk

Gość: Rafał Rutkowski (aktor)

Godzina emisji: 22.11

Data emisji: 27.09.2015

tj

Czytaj także

Teatr Montownia: rzuciliśmy się na "Quo Vadis" jak lwy na chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 02:01
- Jesteśmy jak zespół rockowy, który pomimo kryzysów potrafi być ze sobą dłużej niż rok czy dwa - mówi Rafał Rutkowski z Teatru Montownia.
rozwiń zwiń