X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Królikowski: całe życie stąpam po kruchym lodzie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 12:00
- Nie umiem się wyrzec samego siebie. Mam świadomość tego, że całe życie będą stąpał po kruchym lodzie. Wybrałem los człowieka - przynajmniej w tym kraju - bezrobotnego, czyli artysty - mówi aktor.
Audio
  • Paweł Królikowski o swojej życiowej i zawodowej filozofii, przebytej chorobie i rodzinie (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
- Im więcej od siebie wymagam, tym dla mnie lepiej - mówi Paweł Królikowski
- Im więcej od siebie wymagam, tym dla mnie lepiej - mówi Paweł KrólikowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Paweł Królikowski często powtarza, że karierę zrobił na tym, że źle wygląda. Lustro nie jest dla ołtarzem przed którym składam hołdy. Panie, które zajmują się charakteryzacją wiedzą, że niespecjalnie lubię ten zabieg. To wada zawodowa, bo to zniecierpliwienie, które wówczas odczuwam, jest mało profesjonalne - przyznaje gość radowej Jedynki.

Paweł Królikowski Wybrałem los człowieka - przynajmniej w tym kraju - bezrobotnego, czyli artysty

Półtora roku temu aktor poważnie zachorował i trafił do szpitala. - Przepracowałem się i dopadło mnie jakieś choróbsko. Jak pisał w jednym ze swoim wierszy Gałczyński: "Pochwalone niech będą ptaki i choroba, co uczy pokory". Zrozumiałem, że konieczne jest zaglądanie do kalendarza. Nie mogą nakładać się na siebie dwie, trzy czy cztery czynności zawodowe, bo po prostu może od tego, jak to się mówi, pęknąć żyłka - podkreśla Paweł Królikowski.

Jaka jest jego refleksja po dwutygodniowym pobycie w szpitalu, czym jest dla niego bycie odpowiedzialnym mężem i ojcem piątki dzieci i jak się spełnia na gruncie rodzinnym, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Paweł Królikowski (aktor, reżyser, scenarzysta, tekściarz)

Data emisji: 27.10.2016

Godzina emisji: 22.09

pg/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Królikowski zdradza tajemnicę sukcesu seriali

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 17:00
- Seriale kojarzą się z opowieścią, która zaczęła się wcześniej, trwa i będzie trwać. Dają człowiekowi poczucie stabilizacji, że jest coś stałego, na czym można się oprzeć. To taki poukładany świat, w którym każdy ma swoich ukochanych bohaterów - mówił Paweł Królikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Królikowski: nie odwracajmy się od Czechów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 12:45
- To bardzo bliskie sąsiedztwo, a mimo to jesteśmy do Czechów trochę odwróceni bokiem. Nie wiem z czego tego wynika. Z tego, że oni mają więcej południowych stoków, a my północnych? Przecież z tego można czerpać inspirację - mówił w Jedynce Paweł Królikowski, dyrektor artystyczny CZ-PL Festival.
rozwiń zwiń