Cezary Pazura: złe emocje niepotrzebnie brudzą nam życie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 11:53
- Człowiek uczy się tego latami, ale chyba mam poczucie humoru na swój temat. To chyba jest ta moja siła, która pozwala mi przeżyć w dzisiejszych dziwnych czasach - mówi aktor w audycji "Po drugiej stronie lustra".
Audio
  • Cezary Pazura: złe emocje niepotrzebnie brudzą nam życie (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Cezary Pazura
Cezary PazuraFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Cezary Pazura podkreśla jednocześnie, że "kocha krytykę". - Krytyczne spojrzenie zmusza nas do pracy, a konstruktywna krytyka prowokuje do działania i poprawiania siebie - mówi gość Jedynki. - Natomiast tzw. hejt albo takie prywatne wycieczki, nie mają w sobie nic konstruktywnego. To jest nienawiść wylana w jakiś sposób. Złe emocje tylko niepotrzebnie brudzą nam życie - dodaje.

Niedawno ukazała się autorska książka aktora zatytułowana "Cezary Pazura. Byłbym zapomniał...". - Moja książka jest szczera, bo opisuję w niej tylko to, co pamiętam. Nie chcę zmyślać - podkreśla rozmówca Martyny Podolskiej.

A jakie ciekawostki ze swojego życia Cezary Pazura opisał w książce? Jaką rolę w jego karierze odegrała matematyka? Za co kocha radio i skąd, jego zdaniem, biorą się kawały? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Cezary Pazura (aktor, reżyser)

Data emisji: 24.11.2017

Godzina emisji: 20.13

kh

Czytaj także

"Makuszyńskiego zamilczano na śmierć"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 19:31
- To co pisał nie pasowało do założeń nowego ustroju, bo w nim idolem miał być Pawka Morozow – radziecki pionier, który doniósł na ojca, bo uznał go za wroga komunizmu – tłumaczy Mariusz Urbanek, autor biografii Kornela Makuszyńskiego.  
rozwiń zwiń