X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Kondratiuk o relacjach z chorym bratem: zachowałem się po prostu normalnie

Film w reżyserii Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem" entuzjastycznie przyjęła publiczność zakończonego 43. FPFF w Gdyni. To opowieść o rodzinie Kondratiuków inspirowana prawdziwą historią.
Janusz Kondratiuk
Janusz KondratiukFoto: fot. mat.promocyjne
O Audycji

Relacja między braćmi Andrzejem i Januszem była pełna konfliktów i rywalizacji. Gdy starszy z braci - Andrzej - zaniemógł po wylewie, Janusz z żoną Beatą, pomimo dotychczasowej trudnej relacji z chorym, podjęli się opieki nad nim. Jak powiedział gość audycji, jego żona Iga była tak załamana tą chorobą, że nie poradziłaby sobie w opiece nad mężem.  

- Ja musiałem to zrobić. Pytają mnie, czy kochałem brata czy nie. To bez znaczenia. Ten film nie jest o miłości braterskiej, lecz o poczuciu obowiązku, jaki człowiek powinien odczuwać w stosunku do swoich bliskich. Ja się zachowałem po prostu normalnie. Życie jak zwykle płata figle. Ta sytuacja z jednej strony jest straszna, a z drugiej absurdalna i śmieszna. Bardzo lubię mieszać te dwa punkty widzenia - powiedział Janusz Kondratiuk.  

Co dla Janusza Kondratiuka było w tym filmie najtrudniejsze? Jaką ma radę dla osób opiekujących się chorymi ludźmi?

W audycji także rozmowy z aktorami nagrodzonymi za role drugoplanowe: Olgierdem  Łukaszewiczem i Aleksandrą Konieczną, a także z Igą Cembrzyńską.

 Janusz Kondratiuk (L) i Joanna Sławińska (P) Janusz Kondratiuk i Joanna Sławińska 

***


Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Janusz Kondratiuk (reżyser)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 23.07

abi/ag

 

Playlista