X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewa Ewart: chodziło o mocne przesłanie globalne dla całego świata

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 12:17
- Moim celem nie była krytyka. Chciałam uczciwie pokazać, jak ta sytuacja wygląda - mówi o swoim najnowszym filmie dziennikarka. 
Audio
  • Ewa Ewart gościem Joanny Sławińskiej (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
Ewa Ewart
Ewa EwartFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Najnowszy film dokumentalny Ewy Ewart "Klątwa obfitości" odsłania kulisy i dramat nieudanej Inicjatywy Yasuni, z jej daleko idącymi globalnymi i regionalnymi konsekwencjami. Opowiada o walce Ekwadoru o pogodzenie ekologicznych ambicji z trudnymi realiami gospodarczymi oraz znaczącymi interesami naftowymi. Stawką jest nasze przetrwanie.

- Praca nad filmem trwała dwa lata. To było jak kostka Rubika, żeby ułożyć jednocześnie kilka dość skomplikowanych wątków i żeby na bazie historii lokalnej powstało mocne przesłanie globalne dla całego świata - zaznacza rozmówczyni Joanny Sławińskiej. - Tylko z pozoru jest to historia, która się wydarzyła w dalekim, mało znanym, kraju w Ameryce Południowej - dodaje. 

Zdaniem dokumentalistki, Ekwador jest drastycznym przypadkiem kraju rozdartego między ekologicznymi ambicjami, interesami koncernów naftowych i realiami gospodarczymi. - Kraju, który jest całkowicie uzależniony od ropy i który wyszedł ponad 10 lat temu z niezwykłą propozycją - żeby ochronić niezwykły narodowy park Yasuni, gdzie odkryto potężne ilości ropy. Jej wydobycie jest jednoznaczne ze zniszczeniem tego terenu. Jest to nie tylko zniszczenie bioróżnorodności ale także domu rdzennych plemion, które w dalszym ciągu tam mieszkają - podkreśla Ewa Ewart. Jak Ewa Ewart zdobywa zaufanie swoich bohaterów? Dlaczego nie marzy już o rozmowie z Władimirem Putinem? Czy mama - nieżyjąca już dziennikarka Polskiego Radia Beata Grębecka - zaraziła ją dziennikarską pasją? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym rozmówczyni Joanny Sławińskiej mówi także o pracy przy swoich filmach m.in. "Dzieciach Biesłanu", za który otrzymała wiele nagród. 


***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Ewa Ewart (dzinnikarka, autorka i producentka filmów dokumentalnych)

Data emisji: 22.10.2018

Godzina emisji: 23.09

kh

 

Zobacz więcej na temat: Joanna Sławińska KULTURA

Czytaj także

Robert Więckiewicz i Arkadiusz Jakubik szczerze o rolach w filmie "Kler"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 12:45
Kreacje Roberta Więckiewicza i Arkadiusza Jakubika zachwycają publiczność i krytyków 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Spekuluje się, że jeden z nich otrzyma nagrodę za rolę męską. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: opowiadam o tym, czym jest zło

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 10:00
43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych powoli dobiega końca. W audycji "Kulturalna Jedynka" specjalna wysłanniczka Polskiego Radia do Gdyni Joanna Sławińska rozmawia z Krzysztofem Zanussim o jego najnowszym filmie. 
rozwiń zwiń